Inteligencje - otwarcie na każdego ucznia

W szkołach Gaudeamus bazując na diagnozie i obserwacji rozwijamy indywidualne talenty i zainteresowania każdego ucznia oraz tworzymy dla niego optymalny, dostosowany do wiodących inteligencji profil uczenia się.
W odróżnieniu od tradycyjnych szkół opieramy proces edukacji o wszystkie typy inteligencji. Wykorzystujemy inteligencje będące mocnymi stronami dziecka do wzmacniana tych wymagających wspierania lub korygowania rozwoju. Sprawiamy, że nauka szkolna przynosi satysfakcję, staje się przyjemnością, rozwija motywacje oraz daje poczucie sukcesu i inspiruje do dalszej pracy. Jesteśmy otwarci na każego ucznia, bowiem zgadzamy się z Thomasem Armstrongiem, który twierdził: "Każde dziecko dziecko jest zdolne, ale nie ma dwojga dzieci zdolnych w ten sam sposób".

Szkoły Gaudeamus ściśle współpracują z Panią Moniką Zatorską - autorką programów edukacyjnych opartych o „Teorię inteligencji wielorakich” Howarda Gardnera. Pani Monika przeprowadza szkolenia dla kadry pedagogicznej Szkół Gaudeamus z zakresu wielointeligentnej edukacji oraz prowadzi cykliczne hospitacje zajęć dzieląc się z nauczycielami swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy dumni, że w naszym prekursorskim projekcie wspiera nas wysokiej klasy pedagog i metodyk,  a także dyrektor pierwszej w Polsce „szkoły gardnerowskiej”.

Polecamy lekturę artykułu Olgi Szpunar o Monice Zatorskiej: Stop pruskiej edukacji!