Klasy o profilu terapeutyczno-integracyjnym

Terapia zespołu Aspergera, zespół aspergera w szkoleSzkoła integracyjna Warszawa, szkoła dla dzieci z autyzmem

Szanowna Pani Dyrektor,

Minął pierwszy semestr naszej córki w Gaudeamus i chcielibyśmy podzielić się z Panią naszymi spostrzeżeniami.
Szkoła wywarła na nas bardzo dobre wrażenie. Wyraźnie podnosi standardy szkolnictwa w Polsce. Nasza córka jest trzecim naszym dzieckiem i mamy wieloletnie doświadczenia z kilkoma szkołami starszych dzieci. Kadra nauczycielska imponuje profesjonalizmem. Pan Roman i Pani Ewelina, z którymi kontaktujemy się na co dzień, są bardzo zaangażowani i pełni pasji. Są pogodni i uśmiechnięci, mimo że praca z tą klasą często jest trudniejsza i wymaga dużo więcej wysiłku. Zawsze są gotowi pomóc i szukają wspólnie rozwiązań. Są świetnie przygotowani do zajęć i wkładają dużo pracy w ich trakcie. I najważniejsze – nasza córeczka z przyjemnością chodzi do szkoły, co jest najlepszym dowodem na to, że cała ciężka praca obu nauczycieli daje świetne rezultaty.

J. J. Stawiscy

Bogata oferta dydaktyczna naszej szkoły obejmuje również prowadzenie klas o profilu terapeutyczno-integracyjnym, które wspierają rozwój uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym. Zaletą  klas jest mała  liczebność oraz opieka dwóch nauczycieli posiadających odpowiednie  kwalifikacje oraz doświadczenie pozwalające  na efektywną pracę z uczniem.

Odpowiednią pracę z uczniem i prowadzenie klasy zapewniamy dzięki temu, że:

• Każdy uczeń jest otoczony troską i opieką wykwalifikowanego personelu szkoły
  • Klasa terapeutyczna dla dzieci z ZA liczy zaledwie 6-8 osób, co sprzyja nauce
  • Uczniowie znajdują się pod opieką dwuosobowego zespołu nauczycieli
  • Cała kadra pedagogiczna jest szkolona pod kątem współpracy z nauczycielami prowadzącymi klasę o profilu terapeutyczno-integracyjnym
  • Szkoła jest kameralna, bezpieczna i tworzona przez ludzi z pasją, co sprzyja dobrej, ciepłej atmosferze
  • Przygotowujemy Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, które są idealnie dopasowane do możliwości oraz potrzeb konkretnego dziecka
  • Uczeń klasy o profilu terapeutyczno-integracyjnym może liczyć na dodatkowe zajęcia terapeutyczne po skończonych lekcjach.

Rozwijając swoją ofertę dydaktyczną i terapeutyczną wprowadzamy do programu szkoły następujące zajęcia dodatkowe:

• zajęcia socjoterapeutyczne,
  • rehabilitację fizyczną,
  • zajęcia rewalidacyjne,
  • terapię zajęciową oraz pedagogiczną,
  • zajęcia zorientowane na terapię ręki,
  • terapię wg metody W. Sherborne’a,
  • zajęcia muzykoterapeutyczne,
  • terapię relaksacyjną.

Nie zapominamy również o rodzicach – mogą oni liczyć na konsultacje z naszej strony oraz uczestnictwo w grupach wsparcia. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. W razie pytań chętnie rozwiejemy najmniejsze wątpliwości.

Jak skontaktować się z konsultantem ds. terapii w Niepublicznych Szkół Podstawowych Gaudeamus?

• Skonaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – nasz terapeuta ustali dogodny dla Ciebie termin spotkania w wybranej placówce lub innym miejscu w stolicy,
  • W trakcie konsultacji będziesz mógł uzyskać istotne informacje na temat terapii ZA w szkole,
  • Dowiesz się więcej na temat wymaganych dokumentów niezędnych do zapisu dziecka do klasy o profilu terapeutyczno-integracyjnym oraz na konkretne zajęcia dodatkowe.

Jakich dokumentów potrzebujemy w trakcie rekrutacji?

• dokument z diagnozą autyzmu lub z zaburzeniami spektrum autyzmu u dziecka,
  • orzeczenie o potrzebie edukacji specjalnej z uwagi na stwierdzony autyzm.

Zachęcamy do kontaktu i zapisów:

pod nr telefonu: 666 079 305

oraz drogą mailową: terapia@szkola-gaudeamus.pl