Zadzwoń do nas! 666 079 305

Akademia sztuk pięknych

Warsztaty mają na celu wprowadzenie dzieci w świat różnych zagadnień z zakresu sztuk wizualnych. Uczniowie poznają wybrane zagadnienia z historii sztuki oraz techniki rysunku, malarstwa i rzeźby. Istotnym elementem programu są także zagadnienia z zakresu sztuki nowoczesnej, takie jak performance czy instalacje. W czasie zajęć uczniowie mają okazję tworzyć z wykorzystaniem różnorodnych środków wyrazu artystycznego - powstają rzeźby, mozaiki, reprodukcje, witraże, płaskorzeźby, ikebany itp. Inspirację do odkrywania niezwykłego świata sztuki obok prekolumbijskiego malarstwa skalnego oraz aborygeńskiej sztuki ludowej stanowią prace: Georgii Okeefy, Roya Lichtensteina czy Niki de Saine Phalle.

Trudne teoretycznie zagadnienia i pojęcia poznajemy przez zabawę i praktyczne działania. Obcowanie ze sztuką to prawdziwa przyjemność.