Zadzwoń do nas! 666 079 305

Klub Małego Pitagorasa

Rozwijamy inteligencję matematyczno-logiczną:

Wiemy, jak duży wpływ na rozwój zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci ma możliwość eksperymentowania i pogłębiania już znanych treści. Zgoda na poznawczy „niepokój”, możliwość popełniania błędów, docenianie oryginalności myślenia, działania i tworzenia to klimat koła matematycznego.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swojej naturalnej ciekawości poprzez obserwacje, poszukiwanie informacji,  formułowanie hipotez  i próby udzielania własnych odpowiedzi na postawione pytania.  Matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań tekstowych − to stacje badawcze, projekty,  kreatywne rozwiązywanie problemów, wycieczki oraz symulacje matematyczne w warunkach szkolnych.

Jeśli chcecie wiedzieć, co o matematyce myślą nasi uczniowie, odczytajcie szyfr. Mając do dyspozycji alfabet:  A ,Ą, B, C, Ć, D, E, Ę, F, G, H, I, J, K, L, Ł, M, N, Ń, O, Ó, P, R, S, Ś, T, U, W, X, Y, Z, Ż odczytajcie wiadomość wiedząc, że trzeciej literze w zaszyfrowanej wiadomości odpowiada trzecia litera znajdująca się  przed nią.