Zadzwoń do nas! 666 079 305

Klub plastyczny „Ale plama!”

Rozwijamy inteligencję wizualno-przestrzenną

„Dać plamę”, „Ale plama!”- to związki frazeologiczne oznaczające niepoprawne wykonanie czegoś, skompromitowanie się. Ale w naszym klubie „Ale plama!” – słowo plama oznacza coś zupełnie innego. Plama jest tu źródłem pomysłów, szukania ciekawych rozwiązań, początkiem czegoś nowego, twórczego podejścia do problemu.

Nasze zajęcia plastyczne  mają na celu rozbudzanie wrażliwości na piękno, pozwalają wyzwolić ekspresję twórczą oraz poszerzyć horyzonty poznawcze dzieci. Takie zajęcia stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, ale relaksują oraz dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego świata. Dzieci poprzez prace plastyczne wyrażają swoje uczucia, myśli oraz pokazują nam dorosłym niezwykły świat własnych marzeń. Rysowanie, malowanie, lepienie, wycinanie czy inne przejawy tzw. sztuki dziecka doskonalą sprawność manualną. W ten sposób dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych.