Zadzwoń do nas! 666 079 305

Nauka pływania w soboty

Pływanie jest aktywnością sportową, którą można polecić każdemu dziecku. Nie bez powodu zresztą każdego roku przybywa do nas wielu młodych pływaków, zazwyczaj do grup początkujących. Zajęcia na basenie, jakie proponujemy uczniom, to nie tylko nauka podstawowych technik pływackich, ale również zabawa przy pomocy ciekawych akcesoriów, która wpływa korzystnie na rozwój dzieci w różnych aspektach ich życia.

Pływanie wzmacnia przede wszystkim sam organizm i jest doskonałą techniką korekcji wad postawy. Proste ćwiczenia w wodzie pozwalają poprawić sylwetkę i usprawnić koordynację ruchową. Co więcej, intensywne i energiczne ćwiczenia ułatwiają odprężenie oraz znacznie wpływają na samopoczucie i równowagę emocjonalną. Sama nauka pływania sprawia, że uczniowie stają się bardziej pewni siebie i odważni, przełamują swoje obawy, są lepiej zmotywowani i uczą się skutecznego dążenia do celu radząc sobie z pojawiającymi się przeszkodami. Te umiejętności bez wątpienia przydadzą się im również w codziennym życiu społecznym.