Zadzwoń do nas! 666 079 305

Wschodnie sztuki walki

Wschodnie sztuki walki to zajęcia, które wpływają na ogólny rozwój młodego człowieka. Głównym założeniem jest w tym przypadku usprawnianie fizycznych umiejętności dzieci, w szczególności biorąc pod uwagę kształtowanie ich koordynacji ruchowej.

Każde zajęcia składają się z szeregu ćwiczeń gimnastycznych oraz akrobatycznych, ale również biegów czy skoków. Na zajęciach tego rodzaju uczniowie poznają wschodnie sztuki walki poprzez zabawę. Ta odbywa się najczęściej w parach bądź grupie. Nierzadko do poszczególnych ćwiczeń wykorzystywane są różnego rodzaju przyrządy pomocnicze, między innymi piłki czy szarfy.

Zajęcia są niezwykle energiczne, najczęściej przebiegają w szybkim tempie, co wymaga od dzieci dobrej sprawności ruchowej, przy czym trenerzy dostosowują treningi do możliwości każdego ucznia. Warto zaznaczyć, że podczas zajęć zwraca się szczególną uwagę na rozwój takich umiejętności jak szybkość, zwinność, zręczność, prawidłowa sztuka upadania czy koncentracja uwagi.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów.