Zadzwoń do nas! 690 999 126

Skrzypce – zajęcia indywidualne

Muzyka jest bez wątpienia jednym z elementów komunikacji międzyludzkiej. Za jej sprawą możemy na przykład wyrażać emocje. Mając na uwadze chęć edukacji muzycznej naszych uczniów proponujemy zajęcia gry na skrzypcach.

Te znacznie odbiegają od standardowej formy warsztatowej. Dziecko wprowadzane jest najpierw w świat muzyki, poznaje ją rozwijając przy tym wyobraźnię, pamięć, słuch i wrażliwość. Dopiero w kolejnym etapie uczeń zapoznaje się z technicznymi aspektami samego instrumentu i poznaje nuty. Każda lekcja dostosowana jest do umiejętności i możliwości dziecka, program zajęć zakłada naukę utworów podstawowych, jak i tych bardziej złożonych, a wszystko to przy zachowaniu charakteru zabawy i rozrywki.

Nauka gry na skrzypach, zgodnie z przyjętą formułą (zgodnie z teorią Sinichi Suzuki) pozwala nie tylko na rozwój samej edukacji muzycznej, ale wpływa również na procesy emocjonalne i poznawcze każdego ucznia. Udowodniono na przykład, iż uczestnicy tego rodzaju warsztatów łatwiej i szybciej przyswajają wiedzę, dzięki czemu ich nauka w szkole przebiega efektywniej.