Zadzwoń do nas! 690 999 126

Szachy i inne gry logiczne

„Szachy i inne gry logiczne” to nasza kolejna propozycja dla uczniów, którzy chcieliby dobrze spożytkować swój czas wolny. To doskonała okazja, by kształtować osobowość i rozwijać potencjał twórczego myślenia, który właśnie na tym etapie rozwoju intelektualnego jest przecież największy.

Zajęcia oferowane w naszej szkole mają głównie formę zabawy, chociaż nie brakuje na nich również treści merytorycznych dotyczących chociażby zasad poszczególnych gier. Warto przy tym dodać, że na koniec każdego cyklu programowego rozgrywany jest profesjonalny Turniej Szachowy z udziałem dzieci biorących udział w tychże zajęciach. Uczniowie zachęcani są do czynnego brania udziału w zajęciach poprzez wykorzystanie licznych pomocy naukowych i atrakcyjnych rekwizytów.

Zajęcia „Szachy i inne gry logiczne” pozwalają ćwiczyć, usprawniać i zdobywać nowe umiejętności, takie jak:

• sprawność manualna,
  • koncentracja uwagi i wyciszenie,
  • logiczne, szybkie myślenie oraz przewidywanie,
  • spostrzegawczość i bystrość,
  • przyjmowanie sukcesów i porażek,
  • współzawodnictwo, rywalizacja i gra zgodna z zasadami fair play,
  • odpowiedzialność za samodzielnie podejmowane decyzje.