Zadzwoń do nas! 690 999 126

Tenis ziemny w soboty

Nie od dzisiaj wiadomo, że sport wpływa korzystnie nie tylko na fizyczne aspekty naszego organizmu, ale również wspiera rozwój intelektualny i poznawczy. Właśnie dlatego naszym uczniom oferujemy atrakcyjne zajęcia na korcie tenisowym. Tam nauczą się zarówno podstaw gry w tenisa, jak i zyskają umiejętności sprawnego komunikowania się czy funkcjonowania w grupie.

Celem zajęć jest przede wszystkim ruch poprzez zabawę. Dużą uwagę skupia się w tym przypadku na wykształcenie prawidłowej motoryki i koordynacji ruchowej uczniów. Wszechstronny rozwój dzięki nauce gry w tenisa pozwala poprawiać również samopoczucie, sylwetkę i ogólny stan psychiczny uczniów, ale przede wszystkim wpływa na doskonalenie szybkości, zręczności czy zwinności dziecka. Co więcej, gra w tenisa podnosi wydolność układu krążenia i oddychania.

Ponadto, uczniowie mają okazję poznać dyscyplinę sportową, jaką jest tenis ziemny, od podstaw. Na zajęciach zaznajamiają się ze sprzętem wykorzystywanym do gry, poznają tajniki podstawowych zasad i nabywają umiejętność standardowych uderzeń tenisowych, a wszystko to prezentowane jest w ramach ciekawych, grupowych rozgrywek.

Warto również dodać, że zajęcia, jakie odbywają się na korcie w każdą sobotę, są doskonałą formą zabawy z rówieśnikami, podczas której uczniowie rozwijają zdolności rywalizacji, współpracy oraz zasad gry fair play; uczą się etykiety sportowej i poznają wartości, zgodnie z którymi duch sportu ma dla nich priorytetowe znaczenie. To również szeroki rozwój ich pasji i zainteresowań, jakie związane są z aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Wszystkie zajęcia odbywają się na korcie tenisowym a trenerami są profesjonaliści, którzy pochwalić się mogą niezbędnymi uprawnieniami i zdobytymi certyfikatami.