Zasady organizacji

Rok szkolny

• Rok szkolny składa się z dwóch semestrów: zimowego i letniego.
  • Szkoła Podstawowa Gaudeamus pracuje w oparciu o kalendarz szkolny opublikowany przez MEN.
  • Szkoła jest czynna w godzinach 7.30 – 18.00.
  • Nauczyciele przejmują opiekę nad uczniem w chwili osobistego przekazania go przez rodzica/opiekuna prawnego i sprawują ją do czasu odbioru ucznia przez rodzica/opiekuna prawnego.
  • Przed lekcjami w godzinach 7.30 – 8.30 oraz po zakończeniu zajęć dydaktycznych do godziny 18.00 uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych.

Dzień szkolny

• Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8.30.
  • Plany lekcji oraz wszelkie informacje związane z organizacją pracy szkoły znajdują się na tablicy informacyjnej.

• Godziny pracy świetlicy szkolnej: 7.30 - 8.30 oraz 15.00 - 18.00.
  • Świetlica działa w oparciu o program nawiązujący do szkolnego programu wychowawczego.
  • Organizacja zajęć umożliwia dzieciom rozwijanie zainteresowań oraz wspiera uczniów w odkrywaniu talentów.
  • Warunkiem uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych jest wypełnienie
    przez rodzica karty zgłoszenia oraz akceptacja regulaminu świetlicy szkolnej.

Posiłki

• Na terenie szkoły przygotowywane i serwowane są śniadania, obiady i podwieczorki.
  • Rodzice mogą zdecydować o zamówieniu dla swojego dziecka tylko obiadów
    lub całodziennego wyżywienia w szkole.
  • Opłata za wyżywienie jest dokonywana przelewem z góry za cały miesiąc.
  • Zgłoszenie nieobecności dziecka dzień wcześniej uprawnia do zwrotu stawki żywieniowej za dni nieobecności.