Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

2013/2014

 

Mistrz pisania

W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika sztuka odręcznego pisania. Wśród dzieci i młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Tymczasem badania naukowe potwierdzają, że ci, którzy pracują nad charakterem swojego pisma, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Konkurs „Mistrz pisania” został zorganizowany z myślą o kształtowaniu nawyku starannego i estetycznego pisania oraz przestrzegania zasad  poprawności ortograficznej i gramatycznej najmłodszych uczniów. Bezbłędne i zgodne z zasadami kreślenia przepisanie tekstu drukowanego nie stanowiło trudności dla naszych pierwszaków. Każdy z małych kaligrafów otrzymał dyplom uznania i odznakę „Mistrz pisania”.

 
 

Alfik matematyczny

27.11.2013 roku uczniowie klasy 2 mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił w ogólnopolskim konkursie. „Alfik matematyczny” wymagał od nich nie tylko „szkolnej” wiedzy. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami kombinatoryki i logicznego myślenia oraz wyobraźnią.

Największe wrażenia na uczniach zrobiło otwarcie „zalakowanej” koperty i pierwsze konkursowe testy, w których samodzielnie trzeba było zakodować odpowiedzi.

Amelko, Aniu,  Gabrysiu, Oliwko, Antosiu,  Janku, Maciusiu i Marcinku
jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

 

Alfik humianistyczny

18.12.2013 roku uczniowie klasy 2 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Łowimy talenty”.

Test konkursowy uwzględniał nie tylko wymagania określone w podstawie programowej i programach nauczania,  ale zawierał także pytania z zakresu gramatyki, literatury, sztuki oraz  współczesnego życia społeczno-kulturalnego.

W konkursie wzięło udział 16116 uczniów. Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy drugoklasistom udziału w konkursie.


Z prawdziwą przyjemnością wręczyliśmy dyplomy oraz dyplomy uznania
za zdobycie bardzo dobrych i dobrych wyników .