Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

2014/2015

 

Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Z radością i dumą informujemy, że Staś - uczeń naszej szkoły w Józefosławiu - zajął I miejsce w 38. gminnym konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka” 2015 organizowanym  w Centrum Kultury w Piasecznie! Staś pokonał 64 uczestników i reprezentował naszą gminę, a tym samym szkołę, w kolejnych powiatowych eliminacjach konkursu.

 

Omnibus 

Osiągnięcia naszych uczniów w konkursie Omnibus 2015:

  • Uczennica klasy 2a  Dominika zajęła 6. miejsce w województwie mazowieckim i 20. w kraju.
  • Uczeń klasy 3a Maciej zajął 11. miejsce w województwie mazowieckim i 57. w kraju.
  • Dobry wynik oraz dyplom uznania zdobył również Szymon, uczeń klasy 2a zajmując 18. miejsce w województwie mazowieckim i 41. w kraju

Konkurs  Omnibus jest chętnie wykorzystywany, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie :)

 

Scratch - "Mój skomputeryzowany dom"

Maciej - uczeń naszej szkoły na Bemowie - zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na projekt Scratcha "Mój skomputeryzowany dom".  Swoją pracę wykonał w formie bardzo ciekawej animacji, która zachwyciła nie tylko naszych uczniów, ale również została doceniona przez jury konkursu.

Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody i mogli publicznie zaprezentować swoje prace podczas spotkania 9 maja 2015r. w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Gratulujemy Maciusiu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

 

Alfik Humanistyczny

W lutym 2015  został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik”. Jego celem jest diagnozowanie potencjału i zaangażowania uczniów, jak również odkrywanie ich uzdolnień i talentów. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział i osiągnęli sukces.

Uczeń klasy IIIa oraz uczennica klasy IIa naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w rankingu wojewódzkim: Maciek: 93,33%, a Dominika: 83,83%. Każdy z uczestników wraz z oficjalnym wynikiem otrzymał dyplom oraz gadżet szkolny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

OBUT 2015

Z dumą informujemy, że podczas Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasisty (egzamin OBUT) uczniowie naszej szkoły na Bemowie we wszystkich badanych kompetencjach osiągnęli wyniki wyższe niż średnia uczniów z województwa mazowieckiego oraz średnie uczniów z miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Gratulujemy!

Egzamin OBUT jest ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji uczniów  przeprowadzanym po trzech pierwszych latach nauki w szkole podstawowej. W Polsce pierwszy taki egzamin miał miejsce w 2010 roku – w naszej szkole na Bemowie uczniowie po raz pierwszy przystąpili do niego w tym roku, a w Józefosławiu zrobią to za rok.

Egzamin badał umiejętności polonistyczne i matematyczne w trzech obszarach:

Umiejętności polonistyczne:

  • Wnioskowanie
  • Wyszukiwanie informacji
  • Tworzenie wypowiedzi

Umiejętności  matematyczne:

  • Sprawność rachunkowa
  • Rozwiązywanie zadań tekstowych
  • Wyobraźnia geometryczna

Uczniowie naszej szkoły we wszystkich tych obszarach wykazali się umiejętnościami wyższymi niż średnia uczniów w województwie mazowieckim oraz w miastach pow. 100 tys. mieszkańców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy wyniku!