OPERON 2018

Już drugi rok z rzędu uczniowie Szkół Gaudeamus osiągnęli rewelacyjne wyniki w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty. Nasze obie szkoły uzyskały najlepsze wyniki w województwie mazowieckim, zajmując w rankingu pierwszą i drugą pozycję. Wynik ten przekłada się na wysokie noty w skali kraju: Szkoła Gaudeamus Bemowo zajęła trzecie miejsce w Polsce, a Gaudeamus Józefosław – miejsce czwarte. W tym roku w całej Polsce do egzaminu przystąpiły 2853 szkoły, z czego 435 w województwie mazowieckim.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów! Poradzili sobie wspaniale. Po raz drugi znaleźli się w wojewódzkiej i krajowej czołówce. To wielka radość dla nas, nauczycieli i rodziców. Wszystkim gratulujemy!

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna inicjatywa wydawnictwa Operon, której celem jest podsumowanie pierwszego etapu edukacji w szkole podstawowej na koniec klasy trzeciej. Jest to zewnętrzna forma weryfikująca zakres wiedzy i umiejętności uczniów kończących pierwszy etap edukacyjny. Egzamin sprawdza umiejętności uczniów w kilku obszarach: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa oraz praktyczna umiejętność rozwiązywania zadań matematycznych.

Cambridge Exams 2018

W czerwcu 2018 r. nasi uczniowie z klas 2 - 6 po raz kolejny przystąpili do egzaminów Cambridge English – tym razem na trzech poziomach YLE: Starters, Movers i Flyers – łącznie 67 uczniów oraz dodatkowo na poziomach PET i KET for Schools – 17 uczniów. Wszyscy zdali egzaminy, osiągając przy tym bardzo dobre rezultaty.

Wyniki YLE

Sprawdzian Young Learners English (YLE) składał się z trzech etapów: rozumienie ze słuchu (listening), czytanie i pisanie (reading & writing) oraz mówienie (speaking). Wszyscy przystępujący do YLE zdali egzamin rewelacyjnie!

A oto kilka liczb:

• Wynik ogólny egzaminu we wszystkich kategoriach to 92% (4,6/5 pkt)
  • Maksymalną punktację - 100% we wszystkich kategoriach (5/5 pkt) – uzyskało 43% uczniów.
  • Wynik 100% w kategorii SPEAKING (mówienie) uzyskało prawie 100% uczniów.
  • 100% w kategorii LISTENING (rozumienie ze słuchu) zdobyło 60%, a w kategorii READING & WRITING – 54% uczniów.

Wyniki KET

Egzamin Key (KET) został stworzony na poziomie A2 i sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

• 73% naszych uczniów przystępujących do tego egzaminu zdało go z wynikiem powyżej 85% (Pass with Merit)
  • prawie 1/3 uczniów zdała go z notą najwyższą (Pass with Distincion) i otrzyma certyfikaty na poziomie B1.

Wyniki PET

Egzamin Preliminary (PET) został stworzony na poziomie B1 i sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

• 50% zdających osiągnęło wynik powyżej 85% (Pass with Merit)
  • 17% zdało go z najwyższą notą (Pass with Distinction) i otrzyma certyfikat na poziomie B2.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. GRATULACJE!

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego (sesja zimowa)

W tegoroczmej olimpiadzie wśrod jej laureatów znalzało się 19 uczniów z klas 2-5 naszej szkoły w Józefosławiu.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Nasi uczniowie Gabriel i Jakub  z kl. 3 (Bemowo) zosat;i laureatami konkursu języka angielskiego „FOX”, a Jakub z kl. 4 (Bemowo) otrzymał wyróżnienie.

Alfik matematyczny

Nasi matematycy (Bemowo) – Jakub z klasy 3, Jan z 2 oraz Wojciech, Cezary i Michał z 3 ­uzyskali bardzo dobre wyniki!

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Nasi czterej uczniowie: Wojciech z klasy 3 (Bemowo),  Maciej i Marcin z klasy 6 (Bemowo) oraz  Michał z kl. 2 (Józefosław) znaleźli się w gronie wyróżnionych.

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

• 1. miejsce -  Alan, kl. 2 (Józefosław)
  • 1 nagroda główna - Sara oraz Marcel z klasy 3 (Bemowo)
  • 6 laureatów: Wojciech, Stanisław, Neila, Antoni, Urszula oraz Michał z kl. 3 (Bemowo)
  • 2 wyróżnienia - Piotr i Łucja, kl. 2 (Józefosław)

Z poprawną polszczyzną na co dzień

Nasz uczeń klasy 3 (Bemowo) - Wojciech, został finalistą konkursu. Natomiast uczniowie ze szkoły na Bemowie – Gabriela, Emilia i Gabriela z kl. 4, Wojciech i Viktoria z kl. 1, Karolina z kl. 2, Antek, Oliwia  i Julia kl. 3 oraz Julia – uzyskali wysokie noty w drugim etapie konkursu.

Alfik Humanistyczny

Szczególnie dobre wyniki odnotowaliśmy także w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik Humanistyczny“: Julia z klasy 3 (Bemowo) zajęła 11 miejsce w woj. mazowieckim. Doskonale poradzili sobie również Sara, Julia, Michał, Wojciech, Amelia i Julia z kl. 3 (Bemowo).

Z ortografią na co dzień

Wyróżnienie w konkursie  zdobyli uczniowie z klasy 3 (Bemowo): Wojciech, Michał, Matylda, Julia, Urszula, Amelia, Julia, Neila, Julia oraz  Nikodem i Jan z kl. 2.

Warszawska Syrenka

Jakub z klasy 4 (GB) oraz Matylda z klasy 3  (GB) otrzymali wyróżnienie w prestiżowym konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Ogónopolska Olimpiada Mitologiczna "Olimpus"

• 12 uczniów (kl. 5 - Józefosław) znalazło się w pierwszej czternastce laureatów