Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Aktualności

 

 

100 pozdrowień na 100-lecie odzyskania niepodległości PODSUMOWANIE

28 listopada 2018
Rok 2018 to rok szczególny w historii Polski - obchodzimy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W naszej szkole obchodom tym towarzyszyły liczne wydarzenia. Jednym z nich było przeprowadzenie akcji „100 pozdrowień na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Działanie to zostało zainicjowane przez nauczycieli geografii z całej Polski. Ideą było przekazanie 100  pocztówek z miejsca swojego zamieszkania do 100 szkół z całej Polski. Akcja zyskała ogromną popularność i pierwsza lista przekroczyła liczbę 100 szkół. Jak się okazało takich list powstało aż 6!
 Przy wsparciu wszystkich wychowawców i rodziców dzieci udało się nam zebrać ponad 100 kartek i wysłać je do różnych zakątków w Polsce,  a nawet jedną pocztówkę wysłaliśmy do polskiej szkoły w  Wilnie. W ten sposób mieliśmy szansę pokazać, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. 
W czasie realizacji tego projektu uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie mieli szansę przedstawić w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła.
Po otrzymaniu kartek od szkół z Polski, stworzyliśmy planszę, na której zostały wyeksponowane wszystkie pocztówki. 
 
 Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
 
< wróć

 


100 pozdrowień na 100-lecie odzyskania niepodległości PODSUMOWANIE