Bardzo dobre wyniki egzaminu YLE Cambridge 2018

28 sierpnia 2018

Mamy kolejny powód do dumy! Nasi uczniowie zdali egzaminy Cambridge z bardzo dobrym wynikiem. Na poziomie YLE najwyższy wynik (5/5 tarcz) uzyskało 40% zdających. Na poziomach KET i PET znaleźli się i tacy, którzy zdali go powyżej oczekiwań, otrzymując certyfikat z wyższego poziomu.

W czerwcu 2018 r. nasi uczniowie z klas 2 - 6 po raz kolejny przystąpili do egzaminów Cambridge English – tym razem na trzech poziomach YLE: Starters, Movers i Flyers – łącznie 67 uczniów oraz dodatkowo na poziomach PET i KET for Schools – 17 uczniów. Wszyscy zdali egzaminy, osiągając przy tym bardzo dobre rezultaty.

Wyniki YLE

Sprawdzian Young Learners English (YLE) składał się z trzech etapów: rozumienie ze słuchu (listening), czytanie i pisanie (reading & writing) oraz mówienie (speaking). Wszyscy przystępujący do YLE zdali egzamin rewelacyjnie!

A oto kilka liczb:

• Wynik ogólny egzaminu we wszystkich kategoriach to 92% (4,6/5 pkt)
  • Maksymalną punktację - 100% we wszystkich kategoriach (5/5 pkt) – uzyskało 43% uczniów.
  • Wynik 100% w kategorii SPEAKING (mówienie) uzyskało prawie 100% uczniów.
  • 100% w kategorii LISTENING (rozumienie ze słuchu) zdobyło 60%, a w kategorii READING & WRITING – 54% uczniów.

Wyniki KET

Egzamin Key (KET) został stworzony na poziomie A2 i sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

• 73% naszych uczniów przystępujących do tego egzaminu zdało go z wynikiem powyżej 85% (Pass with Merit)
  • prawie 1/3 uczniów zdała go z notą najwyższą (Pass with Distincion) i otrzyma certyfikaty na poziomie B1.

Wyniki PET

Egzamin Preliminary (PET) został stworzony na poziomie B1 i sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

• 50% zdających osiągnęło wynik powyżej 85% (Pass with Merit)
  • 17% zdało go z najwyższą notą (Pass with Distinction) i otrzyma certyfikat na poziomie B2.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. GRATULACJE!

< wróć

Bardzo dobre wyniki egzaminu YLE Cambridge 2018