Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Aktualności

III Olimpiada Sportowa Szkół Gaudeamus już za nami!

29 kwietnia 2015

W sobotę 11 kwietnia 2015 r. bawiliśmy się na III Olimpiadzie Sportowej Szkół Gaudeamus – naszej największej imprezie sportowej. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas 0, 1, 2, 3  Szkół Podstawowych Gaudeamus. Wcześniej swoją X Olimpiadę Sportową przeżywały dzieci z  Pomarańczowej Ciuchci - razem ponad 400 zawodników.

Emocji było na pewno nie mniej niż na prawdziwej olimpiadzie – dzieci przeżywały występy, cieszyły się udziałem w każdej konkurencji, był ogromny doping koleżanek, kolegów nauczycieli i instruktorów. Największe emocje towarzyszyły jednak rodzicom, którzy dopingowali swoje dzieci z trybun. 

Już po raz trzeci cieszyliśmy się Olimpiadą Sportową Szkół Podstawowych Gaudeamus , apo raz dziesiąty Przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia. Olimpiadę przygotowała p. Marta Szałabaj-Szturma, a poprowadził Michał Kapusta, jeden z naszych instruktorów. Emocje sportowe, które towarzyszyły uczestnikom olimpiady i ich kibicom, były naprawdę ogromne.  Na wszystkich twarzach widzieliśmy uśmiech. Szczęście i duma rozpierały rodziców i nauczycieli każdego zespołu. Rodzice głośno i  kibicowali wszystkim dzieciom. Z niecierpliwością śledzono tabele wyników, a sędziowie skrupulatnie mierzyli setne części sekundy każdego zawodnika. Do końca ważyły się losy zwycięstwa.

Zanim jednak przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji nasz bajkowy Tygrys poprowadził dla nasz rozgrzewkę jak dla prawdziwych sportowców. Przy piosence „ Chocolate choco choco” rozciągaliśmy każdą partię swojego ciała. Niektóre przedszkolaki już wtedy poczuły ducha walki, nabrały sił do szybkiego biegania, skakania oraz celnego rzucania. Maskotka towarzyszyła nam przez całą sportową zabawę głośno dopingując, tańcząc i pomagając dzieciom zdobywać punkty.

Wspaniałym momentem olimpiady była dekoracja zawodników, fanfary dla wszystkich dzieci i We are the champions dla zwycięzców. Na twarzach rodziców widać było przejęcie, skupienie, a przede wszystkim radość i dumę z występu swego dziecka. Błyskom fleszy i sesji fotograficznej głównych bohaterów z medalami na szyjach i dyplomami w rękach nie było końca. Warto było zobaczyć na własne oczy radość i szczęście dzieci oraz zadowolenie rodziców!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z olimpiady (poniżej).

A oto wyniki olimpiady:

W kategorii szkolnej klas „0”

I miejsce- Klasa „0” NSP Gaudeamus JÓZEFOSŁAW

W kategorii szkolnej klas I

I miejsce – Klasa I NSP Gaudeamus JÓZEFOSŁAW
II miejsce – Klasa I NSP Gaudeamus BEMOWO

W kategorii szkolnej klas II

I miejsce – Klasa II NSP Gaudeamus JÓZEFOSŁAW
II miejsce – Klasa II NSP Gaudeamus BEMOWO

W kategorii szkolnej klas III

I miejsce – Klasa III NSP Gaudeamus BEMOWO

 

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM I UCZESTNIKOM OLIMPIADY SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

A jak przebiegała sama impreza?

 

UCZNIOWIE SZKOŁY oraz dzieci 5/6-letnie startowały w 4 konkurencjach:

  1. „RZUTY DO ŻYWEGO KOSZA”

Opiekun stoi w kole hula hop w odległości ok. 10 m przed swoim zespołem.

 Na sygnał sędziego (gwizdek) pierwszy uczestnik trzymając piłę w ręku dobiega do koła hula hop, wchodzi do niego i wykonuje rzut do pudełka trzymanego przez opiekuna. Opiekun może poruszać pudełkiem by chwycić rzuconą piłkę ale nie może wychodzić z koła. Po wykonanym rzucie zawodnik zabiera piłkę i biegnie do swojej drużyny, przekazuje piłkę następnemu  zawodnikowi, co jest sygnałem dla niego  do startu.

  1. „SIEDMIOMILOWY SKOK”

 Na sygnał sędziego (gwizdek) pierwszy uczestnik wchodzi do worka i wykonuje skoki w worku do pachołka ustawionego na półmetku. Kiedy znajdzie się za pachołkiem wychodzi z worka i biegnie do drużyny, przekazując worek następnemu zawodnikowi, co jest sygnałem dla niego do startu.

  1. „PIŁKARSKI PRZEKŁADANIEC”

 Na sygnał sędziego (gwizdek) pierwszy uczestnik trzymając 2 piłki w ręku dobiega do materaca  przy którym po obu stronach dłuższego boku znajdują się po jednym ringo. Odkłada jedną piłkę do jednego ringo, obiega materac i odkłada drugą piłkę do drugiego ringo. Podczas wykonania zadania zawodnik  nie może dotknąć materaca oraz  piłki muszą znajdować się w ringo. Jeśli płka wypadnie muszą wrócić i poprawić ją. Zawodnik biegnie do półmetka, obiega pachołek i wracając zabiera pamiętając by nie dotknąć materaca. Przekazuje piłki następnemu zawodnikowi co jest dla niego sygnałem do startu.

  1. „RAZ PAJĄCZEK, RAZ ROBACZEK”

Na sygnał sędziego (gwizdek) pierwszy uczestnik w czworakowaniu odwrotnym przodem dochodzi do pierwszego pachołka i w momencie gdy jego stopy przejdą linię pachołka zamienia sposób poruszania się w czworakowniu zwykłym przodem, pokonując pozostały dystans do półmetka. W chwili zrównania jego rąk z linią pachołka, wstaje i obiegając pachołek wraca biegiem do drużyny.  przybija „piątkę” następnemu zawodnikowi, co jest dla niego sygnałem do startu.

 

Po pełnej emocji i doping kibiców części konkursowej na uczestników olimpiady czekał pokaz sportowej niespodzianki.

POKAZ JUDO

Judo jest dyscypliną olimpijską. Zajęcia judo prowadzi w naszych przedszkolach zespół Katarzyny Wtorkowskiej-Łuby, posiadaczki czarnego pasa - 3 dan, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski, turniejów międzynarodowych oraz Pucharów Europy. Zajęcia w naszych placówkach prowadzi wykwalifikowany zespół instruktorów z dużym zapleczem medalowym oraz wszechstronnym doświadczeniem. Sport ten promuje i kształtuje kulturę osobistą, honor, skromność oraz uparte i konsekwentne dążenie do celu.

 

ZAPRASZAMY ZA ROK!

< wróć

 


III Olimpiada Sportowa Szkół Gaudeamus już za nami!