Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Aktualności

 

 

Nasi uczniowie z wizytą w Stowarzyszeniu mali Bracia Ubogich

19 kwietnia 2019

W czwartek 18 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej Gaudeamus oraz przedszkolaki z Pomarańczowej Ciuchci udali się z wizytą do Stowarzyszenia małych Braci Ubogich. 

Przedszkolaki zaprezentowały radosne, wiosenne tańce nawiązujące stylistyką do dawnych ludowych zabaw charakterystycznych dla okresu Wielkiej Nocy. Uczniowie zaprosili seniorów do wspólnego tworzenia dekoracji świątecznych. Początkową nieśmiałość bardzo szybko zastąpiło międzypokoleniowe porozumienie. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy  i  śmiechy -  ale także wzajemna pomoc i uważność na drugiego człowieka, na możliwości, a także wynikające z wieku seniorów i dzieci ograniczenia. Przedszkolaki i uczniowie z przejęciem i niedowierzaniem słuchali opowieści o tym, jak wyglądała kiedyś nauka w szkole, a seniorzy ze zdziwieniem reagowali na to jak wygląda obecnie. Koniec końców ustalono, że na kolejne spotkanie dzieci zaproszą beneficjentów Stowarzyszenia do siebie. Pamiątkowe zdjęcia, uściski, wzajemne obdarowanie się drobnymi własnoręcznie stworzonymi prezentami to naszym zadaniem początek pięknej i długoletniej relacji :)

 

< wróć

 


Nasi uczniowie z wizytą w Stowarzyszeniu mali Bracia Ubogich