Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Aktualności

 

 

Smok Wawelski, Sukiennice i Wawel, czyli uczniowie Gaudeamus w podróży do dawnej stolicy Polski!

10 września 2021
Założony przez mitycznego Kraka gród nad Wisłą jest pełen legend, czarujących uliczek i bezcennych zabytków architektury, i sztuki. Kraków to miasto iście królewskie. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a także perełką narodowego dziedzictwa kultury. Z całą pewnością może oczarować każdego zwiedzającego! Nasi uczniowie mieli okazję przekonać się o tym w ostatni weekend podczas wycieczki zorganizowanej przez naszego historyka w szkole w Józefosławiu - Pana Piotra. Wspólnie odwiedziliśmy wszystkie najważniejsze miejsca na mapie Krakowa i poznaliśmy wiele ciekawych historii dotyczących życia królów i szlachty w dawnych czasach, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Kopalnię Soli w Wieliczce! Było inspirująco i historycznie! 
< wróć

 


Smok Wawelski, Sukiennice i Wawel, czyli uczniowie Gaudeamus w podróży do dawnej stolicy Polski!