Klasy IV-VIII

Biblioteka

"Książka i możliwość czytania, to jeden
z największych cudów ludzkiej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły.
Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30 – 13:00.
Czytelnik może posiadać na swoim koncie 3 książki.
Maksymalny okres wypożyczenia to jeden miesiąc.
Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można przedłużyć czas wypożyczenia książki.

Księgozbiór biblioteczny składa się z ok. 3 000 książek – w postaci papierowej (w tym 1026 lektur). Wśród nich są lektury, encyklopedie, słowniki, komiksy oraz wiele książek o różnorodnej tematyce.Do dyspozycji nauczycieli są pomoce dydaktyczne – podręczniki, ćwiczenia, poradniki, płyty z filmami edukacyjnymi.

W ciągu roku szkolnego z ramienia biblioteki organizowane są działania, które wspierają i promują rozwój czytelnictwa wśród dziecii młodzieży, np.

• Akcja „Uwolnij książkę”
  • Organizacja konkursów
  • Kącik literacki
  • Lekcje biblioteczne z klasami
  • Obchodzenie szczególnych dni związanych z życiem biblioteki
  • Wyróżnienia dla uczniów najczęściej korzystających z biblioteki szkolnej

𝐍𝐀𝐑𝐎𝐃𝐎𝐖𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐑𝐎𝐙𝐖𝐎𝐉𝐔 𝐂𝐙𝐘𝐓𝐄𝐋𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla rozwoju dzieci jest kontakt z książką. Czytanie wierszy, opowiadań, powieści, książek popularno-naukowych poszerza wyobraźnię, uczy myślenia, rozbudza ciekawość świata, a co najważniejsze kształtuje nawyk czytania!
W naszych szkołach wiemy, że warto czytać i dokładamy starań, żeby zachęcać do tego naszych uczniów i zapewnić im bogaty wybór książek.

Miło nam poinformować, że nasze szkoły Gaudeamus dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie, dzięki któremu nasze biblioteki wzbogaciły swoje zbiory o ponad 800 pozycji, które z pewnością zainteresują naszych uczniów.

Klasy IV-VIII

Biblioteka

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30 – 13:00.

Czytelnik może posiadać na swoim koncie 3 książki.

Maksymalny okres wypożyczenia to jeden miesiąc.

Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można przedłużyć czas wypożyczenia książki.

Księgozbiór biblioteczny składa się z ok. 3 000 książek – w postaci papierowej (w tym 1026 lektur). Wśród nich są lektury, encyklopedie, słowniki, komiksy oraz wiele książek o różnorodnej tematyce. Do dyspozycji nauczycieli są pomoce dydaktyczne – podręczniki, ćwiczenia, poradniki, płyty z filmami edukacyjnymi.
W ciągu roku szkolnego z ramienia biblioteki organizowane są działania, które wspierają i promują rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, np.
  • Akcja „Uwolnij książkę”
  • Organizacja konkursów
  • Kącik literacki