Certyfikat Szkoły Uczącej Się Józefosław

Mamy to po raz drugi! Nasza szkoła w Józefosławiu otrzymała certyfikat Szkoły Uczącej Się. 
Czy wiecie, że to właśnie w szkole Gaudeamus w Józefosławiu rozpoczęła się nasza inspirująca przygoda z Ocenianiem Kształtującym ?
 
Podsumowując naszą drugą konferencję Oceniania Kształtującego, chcielibyśmy wam napisać, że mamy głębokie przekonanie, że nie ma edukacji bez relacji. To właśnie relacje powodują, że uczniowie są w procesie nauczania – uczenia się i dają akceptację, a nawet przyzwolenie do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków.
 
W nauce nie ma złych decyzji, a oddawanie sprawczości i kształtowanie poczucia autonomii to najlepsze co możemy podarować naszych dzieciom. 
 
Pamiętajcie, że motywację do zdobywania wiedzy buduje się poprzez docenianie, a nie ocenianie, a jedną z kluczowych umiejętności nauczyciela jest refleksja nad własnym warsztatem pracy i świadomość potrzeby ciągłego rozwoju.
To właśnie ze względu na to cztery lata temu jako pierwsza w #GaudeTeam elementy OK-eja zaczęła wdrażać nasza wieloletnia nauczycielka i liderka – Anna Adamiak, która zaraziła swoją pasją i zaangażowaniem również nauczycieli na Bemowie.
 
Te cztery lata pokazały nam, że warto się rozwijać, być uważnym na potrzeby uczniów i wytrwale dążyć do celu, mimo przeciwności, które pojawiają się na naszej drodze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły w Józefosławiu. W pierwszej kolejności – trenerce Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)Agnieszce Karlak, która jak pisaliśmy wcześniej, wspierała i pielęgnowała w nas przekonanie, że warto skupiać się na widocznym uczeniu się uczniów, dyrektorom Sylwii Dąbrowskiej i Annie Romanowicz, a także nauczycielom, którzy podjęli wyzwanie i liderowali naszemu projektowi w szkole w Józefosławiu Annie Adamiak i Anetcie Górzyńskiej. 
 
Dobrze mieć Was na swoim pokładzie. Dzięki Wam wiemy, że razem może udać nam się zmienić polską edukację!
 

Udostępnij:

Udostępnij na facebook
Udostępnij na email
Udostępnij na linkedin

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław

Sprawdźcie, jak bawiliśmy się podczas Pikniku Rodzinnego w Gaudeamus w Józefosławiu!  Czy wy też uważacie, że w dobrym towarzystwie można bawić się nawet mimo deszczu

Wizyta nauczycieli z ukraińskich szkół

Uważamy, że obowiązkiem nauczycieli jest współpraca, a także wymiana doświadczeniami i metodami nauczania z myślą o rozwoju edukacyjnym i emocjonalnym uczniów. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)