Czym jest OK zeszyt ?

W naszych szkołach uczniowie prowadzą OK zeszyt. Zastanawiacie się, jak pomaga on w codziennej nauce ?
Na początku zajęć nauczyciele podają cel lekcji, np: „Potrafię napisać zaproszenie na urodziny”. Dzięki temu uczniowie wiedzą, czego się dzisiaj nauczą.
Następnie wyznaczamy uczniom kryteria sukcesu, czyli NACOBEZU – mówimy, o tym, na co będziemy zwracać uwagę podczas naszej pracy. Dzięki temu dzieci już na początku lekcji wiedzą co powinni zapamiętać i po czym poznają, że zrealizowali swój cel.
Na koniec – uczniowie rozmawiają lub piszą o tym, co najlepiej zapamiętali z zajęć.
Ważnym aspektem OK zeszytu jest również fakt, że uczniowie nie otrzymują za jego prowadzenie ocen tylko INFORMACJĘ ZWROTNĄ od nauczyciela i wiedzą co zrobili dobrze, a nad czym jeszcze powinni popracować, by w pełni opanować materiał i odpowiednio przygotować się do sprawdzianu.
Pamiętajcie, że prowadzenie OK zeszytu to indywidualna sprawa każdego ucznia – dzieci samodzielnie wybierają, w jaki sposób prowadzą swoje notatki.
Zeszyt nie musi być ładny, powinien przede wszystkim pomagać uczniowi UCZYĆ SIĘ i zapamiętywać najważniejsze informacje z lekcji.

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław