Edukacja klas I-III

“Wiedza jest drugim
słońcem dla ludzi”

Platon

Uczymy dzieci, jak się uczyć, by nauka dawała im radość. Łamiemy schematy, sprawiając, że edukacja w naszej szkole jest najwspanialszą przygodą prowadzącą do poznawania świata, dostrzegania jego piękna i zrozumienia, jaki on jest. Pomagamy odkryć uczniom ich pasje, dzięki którym mogą z entuzjazmem zmierzać do wyznaczonego celu. Uważamy, że każde dziecko jest zdolne i każde ma wiele talentów – tych widocznych i tych, które pomagamy odkryć.

Edukację opieramy nie tylko na obowiązującym programie MEN, ale przede wszystkim na projektach i programach własnych, programie dwujęzyczności, rozszerzonych zajęciach językowych, bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych.

Wychodzimy poza wiedzę przedmiotową – pracujemy metodą projektów, zajęć terenowych oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty uczniów. Nauczyciele nie występują w roli ekspertów, ale doradców, obserwatorów, współuczestników procesu dydaktycznego.

U uczniów rozwijamy kompetencje kluczowe oraz umiejętności w zakresie:

• porozumiewania się w języku ojczystym
  • porozumiewania się w językach obcych (język angielski i hiszpański)
  • kompetencji matematycznych (w tym lekcje gry w szachy)
  • kompetencji naukowo-technicznych
  • kompetencji informatycznych
  • umiejętności uczenia się
  • kompetencji społecznych i obywatelskich
  • inicjatywności i przedsiębiorczości
  • świadomości i ekspresji kulturalnej

Klasy dwujęzyczne
język angielski

• 10 jednostek tygodniowo realizowanych przez anglistów i native speaker’a oraz 8 jednostek edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych poprzez język polski i angielski
  • język hiszpański – 2 jednostki tygodniowo realizowane przez iberystę.

Klasy z rozszerzonym
językiem angielskim

• język angielski – 8 jednostek tygodniowo realizowanych przez anglistów i native speaker’a; język hiszpański

• 2 jednostki tygodniowo realizowane przez iberystę

“Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”

Platon

U uczniów rozwijamy kompetencje kluczowe oraz umiejętności w zakresie:

• porozumiewania się w języku ojczystym
  • porozumiewania się w językach obcych (język angielski i hiszpański)
  • kompetencji matematycznych (w tym lekcje gry w szachy)
  • kompetencji naukowo-technicznych
  • kompetencji informatycznych
  • umiejętności uczenia się
  • kompetencji społecznych i obywatelskich
  • inicjatywności i przedsiębiorczości
  • świadomości i ekspresji kulturalnej

Klasy dwujęzyczne
język angielski

• 10 jednostek tygodniowo realizowanych przez anglistów i native speaker’a oraz 8 jednostek edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych częściowo poprzez j. angielski
  • język hiszpański – 2 jednostki tygodniowo realizowane przez liberystę.

Klasy z rozszerzonym
językiem angielskim