Edukacja wczesnoszkolna

Zapisy - formularz rekrutacyjny

• Kandydaci mają do wyboru dwa profile klas:
    • klasy dwujęzyczne
    • klasy z roszerzonym językiem angielskim
  • Uczniowie kształtują kompetencje oraz nabywają umiejętności w zakresie edukacji: językowej (polonistycznej i obcojęzycznej), matematycznej, przyrodniczej, społecznej, technicznej, plastycznej, muzycznej, komputerowej.
  • Lekcje obejmujące edukację polonistyczną, społeczną, matematyczną, przyrodniczą, techniczną, komputerową prowadzone są przez jednego nauczyciela pełniącego równolegle funkcję wychowawcy klasy.
  • Nauka języków obcych wygląda następująco:

Klasy z rozszerzonym językiem angielskim

-  język angielski - 8 jednostek tygodniowo realizowanych przez anglistów i native speaker’a
      -  język hiszpański - 2 jednostki tygodniowo realizowane przez iberystę.

Klasy dwujęzyczne

-  język angielski - 10 jednostek tygodniowo realizowanych przez anglistów i native speaker’a oraz 8 jednostek edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych częściowo poprzez j. angielski,
      -  język hiszpański - 2 jednostki tygodniowo realizowane przez iberystę.

• Edukacja muzyczna i plastyczna realizowana jest na bazie programów autorskich przez nauczycieli specjalistów. W przypadku klas z roszerzonym j. angielskim dotyczy to także zajęć komputerowych.
  • Wychowanie fizyczne prowadzone jest dwa razy w tygodniu przez nauczyciela wychowawcę, raz w tygodniu przez nauczyciela specjalistę.
  • Raz w tygodniu  podczas obowiązkowej lekcji gry w szachy uczniowie doskonalą umiejętność logicznego myślenia, pokonywania napotkanych trudności oraz szacunku do przeciwnika.
  • Religia i etyka z filozofią to przedmioty nieobowiązkowe, w których uczniowie biorą udział na podstawie deklaracji.