Zapisz się na indywidualny dzień otwarty

Odtwórz wideo

Erasmus+

Projekt Erasmus+ to inicjatywa, której celem jest wspieranie edukacji, organizacja kursów i szkoleń dla nauczycieli, doskonalenie kompetencji dydaktycznych oraz szeroko pojęty rozwój uczniów. Funkcjonuje na zasadzie partnerstwa między organizacjami edukacyjnymi i instytucjami, umożliwiając wymianę wiedzy, doświadczeń i dzielenie się najlepszymi praktykami związanymi z doskonaleniem kompetencji kadry nauczycielskiej.

Każdy nasz wyjazd w ramach projektu Erasmus+ przynosi nowe perspektywy i inspiracje. Podczas spotkań i warsztatów mamy okazję wymieniać się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów, uczyć się od siebie nawzajem i poznawać kreatywne metody pracy. Dzięki temu nieustannie rozwijamy się, a także dbamy o wszechstronność i elastyczność w podejściu do nauki i uczenia się naszych uczniów.

Efekty udziału w projekcie Erasmus+ są widoczne w pracy nauczycieli i rozwoju naszych uczniów – ich umiejętności językowych i kompetencji miękkich – takich jak komunikacja, współpraca, kreatywność czy samodyscyplina. Działania podejmowane w ramach projektu stanowią fundament naszej pracy jako szkół dwujęzycznych i przyczyniają się do tworzenia placówek, w których uczniowie mogą rozwijać się z myślą o swojej przyszłości – zdania europejskiej matury, wyjeździe na zagraniczne studia i swobodnym porozumiewaniu się w języku angielskim, co pomaga poszerzyć horyzonty i otwiera drogę do szukania pracy na międzynarodowym rynku.

Naszą misją jest RADOŚĆ – NAUKA – PASJA. Uważamy, że w poznawaniu świata najważniejsza jest RADOŚĆ z odkrytej tajemnicy, z osiągniętego celu oraz pokonanej trudności. Robimy wszystko, żeby NAUKA w naszej szkole była najwspanialszą przygodą prowadzącą do poznawania świata, dostrzegania jego piękna i zrozumienia, jaki on jest. Pomagamy odkryć uczniom ich PASJE, dzięki którym mogą z entuzjazmem zmierzać do wyznaczonego celu.

Kursy i szkolenia

Udział w projekcie Erasmus+ stanowi niezwykle cenne doświadczenie, ponieważ umożliwia naszym nauczycielom pozyskanie nowej wiedzy, wymianę doświadczeń i zapoznanie się z innowacyjnymi metodami pracy w szkole. Dzięki temu mamy okazję poznać kreatywne formy nauczania, zyskać odmienne podejście do edukacji i zaznajomić się z różnorodnymi kulturami edukacyjnymi.

Job shadowing

Job shadowing, znany również jako obserwacja pracy, jest jednym z kluczowych elementów wyjazdów naszych nauczycieli w ramach projektu Erasmus+. Dzięki takiemu sposobowi pracy mamy okazję odwiedzić szkoły i placówki edukacyjne w różnych zakątkach świata, a także obserwować pracę nauczycieli w ich naturalnym środowisku. 

Wymiana uczniowska

Projekt Erasmus+ wzbogaca ofertę naszej szkoły i daje możliwość inspirowania uczniów do nauki, aby mogli z powodzeniem osiągać sukcesy m.in. w nauce języków obcych. Korzyści płynące z uczestnictwa w wymianie uczniowskiej w ramach projektu Erasmus+ są niezwykle cenne i przyczyniają się do doskonalenia kompetencji naszych uczniów w wielu obszarach.

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 92% punktów (średni wynik w Polsce: 66%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Matematyka 85% punktów (średni wynik w Polsce: 53%, średni wynik w Warszawie: 67%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 66%, średni wynik w Warszawie: 81%)

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 76% punktów (średni wynik w Polsce: 66%, średni wynik w Warszawie: 74%)

Matematyka 84% punktów (średni wynik w Polsce: 53%, średni wynik w Warszawie: 67%)

Język angielski 96% punktów (średni wynik w Polsce: 66%, średni wynik w Warszawie: 81%)

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)