Grecka przygoda z Erasmus+!

Między 2 a 8 lipca 2023 roku nasza nauczycielka, pani Nikola uczestniczyła w szkoleniu Education for sustainable development – sustainability in our schools, które odbyło się w Grecji, w miejscowości Kalamata.

Głównym celem kursu było zaznajomienie uczestników z podstawami zrównoważonego rozwoju, który może mieć wpływ na życie społeczności szkolnej.

Szkolenie bazowało na innowacyjnych metodach i technikach, które umożliwiają pokazanie uczniom, jak być aktywnym i odpowiedzialnym w kontekście dbania o nasze środowisko. Uczestnicy kursu dyskutowali o tym, jak zaangażować młodych ludzi w dbanie o naszą planetę i jak pokazać im, dlaczego warto wdrożyć w naszym codziennym życiu elementy prośrodowiskowe.

Poznali system ESD, który jest transformacyjnym podejściem do nauki, które wykracza poza tradycyjne metody nauczania, integrując zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach nauki. Zachęca do krytycznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów, wyposażając uczących się w wiedzę i narzędzia do podejmowania świadomych decyzji.

Poznane na kursie metody, między innymi ESD, zaprezentowaliśmy gronu pedagogicznemu naszej szkoły, by każdy z nas mógł skorzystać z tych innowacyjnych praktyk.

Więcej aktualności:

Jesteśmy w Hiszpanii 🇪🇸

Nasze nauczycielki wróciły z Hiszpanii, gdzie uczestniczyły w Job Shadowing w ramach Erasmus+.   Pani Martyna i Pani Ola, nauczycielki z naszej szkoły na Bemowie

Poznajemy hiszpański system edukacji 🇪🇸

Jesteśmy na Majorce!  Nasi uczniowie biorą udział w wyjątkowej przygodzie jaką jest uczestnictwo w wymianie uczniowskiej na Majorce. Celem naszego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych w