Grecka przygoda z Erasmus+!

Między 2 a 8 lipca 2023 roku nasza nauczycielka, pani Nikola uczestniczyła w szkoleniu Education for sustainable development – sustainability in our schools, które odbyło się w Grecji, w miejscowości Kalamata.

Głównym celem kursu było zaznajomienie uczestników z podstawami zrównoważonego rozwoju, który może mieć wpływ na życie społeczności szkolnej.

Szkolenie bazowało na innowacyjnych metodach i technikach, które umożliwiają pokazanie uczniom, jak być aktywnym i odpowiedzialnym w kontekście dbania o nasze środowisko. Uczestnicy kursu dyskutowali o tym, jak zaangażować młodych ludzi w dbanie o naszą planetę i jak pokazać im, dlaczego warto wdrożyć w naszym codziennym życiu elementy prośrodowiskowe.

Poznali system ESD, który jest transformacyjnym podejściem do nauki, które wykracza poza tradycyjne metody nauczania, integrując zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach nauki. Zachęca do krytycznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów, wyposażając uczących się w wiedzę i narzędzia do podejmowania świadomych decyzji.

Poznane na kursie metody, między innymi ESD, zaprezentowaliśmy gronu pedagogicznemu naszej szkoły, by każdy z nas mógł skorzystać z tych innowacyjnych praktyk.

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)