I edycja konkursu „Niezwykli zza miedzy”

W roku szkolnym 2024/2025 Nasza Szkoła Podstawowa Gaudeamus w Józefosławiu zaprosi uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w I edycji konkursu historyczno –polonistycznego „Niezwykli zza miedzy”. Będzie to wydarzenie cykliczne, w którym co roku za temat przewodni posłuży sylwetka wybranego twórcy. Jako pierwszy w tej roli wystąpi Krzysztof Kamil Baczyński. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję do wzbogacenia wiedzy o jego życiu i dorobku literackim.

Tło historyczne biografii poety oraz wiersze będące wyrazem tych czasów umożliwią uczestnikom wykazanie się umiejętnościami w pracy z tekstami lirycznymi czy publicystycznymi. Zakres i budowa wydarzenia nie tylko przyczynią się do rozszerzenia informacji o ważnym dla literatury polskiej człowieku. Konstrukcja konkursu będzie miała także na celu usystematyzowanie wiadomości lekcyjnych i doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, tak istotnych dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych. Każdy, komu zależy na inwestowaniu we własne możliwości, znajdzie w „Niezwykłych zza miedzy” doskonały materiał do budowania przyszłych sukcesów.

Pamiętajcie o nas w przyszłym roku! Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy konkursu

Dokumenty do pobrania:

zal_nr_1 _zgloszenie_do_konkursu

zal_ nr_2_protokol

zal_nr_3-regulamin_konkursu

Więcej aktualności:

Jesteśmy w Hiszpanii 🇪🇸

Nasze nauczycielki wróciły z Hiszpanii, gdzie uczestniczyły w Job Shadowing w ramach Erasmus+.   Pani Martyna i Pani Ola, nauczycielki z naszej szkoły na Bemowie

Poznajemy hiszpański system edukacji 🇪🇸

Jesteśmy na Majorce!  Nasi uczniowie biorą udział w wyjątkowej przygodzie jaką jest uczestnictwo w wymianie uczniowskiej na Majorce. Celem naszego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych w