Zapisz się na indywidualny dzień otwarty

Ile cukru zawierają nasze ulubione przekąski?

Zastanawialiście się, ile cukru zawierają przekąski, które nasze dzieci jedzą każdego dnia ?Zdrowe odżywianie jest warunkiem koniecznym dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i umysłowego dziecka.
Nasi nauczyciele wiedzą o tym doskonale, dlatego systematycznie podczas lekcji w naszej szkole rozmawiamy z naszymi uczniami na tematy związane ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, aby zwiększyć ich świadomość i wiedzę w tym zakresie. Bardzo ważne jest również to, by dzieci miały świadomość ile kalorii, a przede wszystkim cukru zawierają słodycze, które spożywają na co dzień.Własnie dlatego podczas lekcji biologii u Pani Anetki nasi uczniowie sprawdzali, ile kostek cukru mieści się w wybranych produktach i przygotowali projekt, który doskonale to wizualizuje!
Oczywiście nie chodzi nam o to, by uczniowie całkowicie zrezygnowali z cukru, ponieważ to pewnie niemożliwe… ważne jest dla Nas to, by mieli świadomość, że czasami warto zrezygnować – dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia!
Tylko tyle i aż tyle! 

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Egzamin ósmoklasistów – zaczynamy! <3

Koniczynka na szczęście, high five z dyrektorem – rozpoczęliśmy egzaminy ósmoklasistów! 💙 🙌🏻 Kochani, nasi nauczyciele chcieliby Wam przekazać ważną wiadomość. Pamiętajcie, że żaden test,

Nasz uczeń laureatem Olimpiady z Języka Polskiego

Po matematyce czas na język polski! Wojciech został laureatem kuratoryjnego konkursu MSCDN.  Wszechstronność, ambicja, systematyczna praca i skromność to cechy, które określają młodego człowieka, którego

Turniej szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus

VIII Turniej Szachowy w Szkołach Gaudeamus

VIII Turniej Szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus Miło nam poinformować, że już 18 czerwca (niedziela) w godz. 9:30-16:00 odbędzie się VIII Turniej Szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus.

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)