Ile cukru zawierają nasze ulubione przekąski?

Zastanawialiście się, ile cukru zawierają przekąski, które nasze dzieci jedzą każdego dnia ?Zdrowe odżywianie jest warunkiem koniecznym dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i umysłowego dziecka.
Nasi nauczyciele wiedzą o tym doskonale, dlatego systematycznie podczas lekcji w naszej szkole rozmawiamy z naszymi uczniami na tematy związane ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, aby zwiększyć ich świadomość i wiedzę w tym zakresie. Bardzo ważne jest również to, by dzieci miały świadomość ile kalorii, a przede wszystkim cukru zawierają słodycze, które spożywają na co dzień.Własnie dlatego podczas lekcji biologii u Pani Anetki nasi uczniowie sprawdzali, ile kostek cukru mieści się w wybranych produktach i przygotowali projekt, który doskonale to wizualizuje!
Oczywiście nie chodzi nam o to, by uczniowie całkowicie zrezygnowali z cukru, ponieważ to pewnie niemożliwe… ważne jest dla Nas to, by mieli świadomość, że czasami warto zrezygnować – dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia!
Tylko tyle i aż tyle!

Więcej aktualności:

Jesteśmy w Norwegii 🇳🇴

#GaudeTeam wrócił z Norwegii, gdzie uczestniczyliśmy w Job shadowing w ramach programu Erasmus+.   Job shadowing, znany również jako obserwacja pracy, jest jednym z kluczowych

Wracamy do domu / Chorwacja

Szczęśliwi, wracamy do domu, czyli Erasmus+ z Gaudeamus!  Nasi uczniowie klas VIII pod opieką Pani Joli i Pani Asi uśmiechnięci i pełni nowych doświadczeń kończą

Poznajemy chorwacki system edukacji

Jesteśmy w Chorwacji, gdzie uczestniczymy w wymianie uczniowskiej w ramach programu Erasmus+. W ciągu ostatnich trzech dni nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w chorwacki system