Ile cukru zawierają nasze ulubione przekąski?

Zastanawialiście się, ile cukru zawierają przekąski, które nasze dzieci jedzą każdego dnia ?Zdrowe odżywianie jest warunkiem koniecznym dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i umysłowego dziecka.
Nasi nauczyciele wiedzą o tym doskonale, dlatego systematycznie podczas lekcji w naszej szkole rozmawiamy z naszymi uczniami na tematy związane ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, aby zwiększyć ich świadomość i wiedzę w tym zakresie. Bardzo ważne jest również to, by dzieci miały świadomość ile kalorii, a przede wszystkim cukru zawierają słodycze, które spożywają na co dzień.Własnie dlatego podczas lekcji biologii u Pani Anetki nasi uczniowie sprawdzali, ile kostek cukru mieści się w wybranych produktach i przygotowali projekt, który doskonale to wizualizuje!
Oczywiście nie chodzi nam o to, by uczniowie całkowicie zrezygnowali z cukru, ponieważ to pewnie niemożliwe… ważne jest dla Nas to, by mieli świadomość, że czasami warto zrezygnować – dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia!
Tylko tyle i aż tyle! 

Udostępnij:

Udostępnij na facebook
Udostępnij na email
Udostępnij na linkedin

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław

Sprawdźcie, jak bawiliśmy się podczas Pikniku Rodzinnego w Gaudeamus w Józefosławiu!  Czy wy też uważacie, że w dobrym towarzystwie można bawić się nawet mimo deszczu

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)