Inteligencje wielorakie

Zapisy - formularz rekrutacyjny

KAŻDY INNY - WSZYSCY ZDOLNI

Dla nas każde dziecko jest zdolne i wyjątkowe.
Dlatego w odróżnieniu od tradycyjnych szkół opieramy proces edukacji na Teorii Inteligencji Wielorakich prof. Howarda Gardnera. Wg niej każdy człowiek posiada 8 typów inteligencji, które wzajemnie na siebie oddziałują, uzupełniają się, przenikają – tworząc dynamiczny, specyficzny dla każdego profil inteligencji.
Bazując na diagnozie i obserwacji każdego ucznia, tworzymy dla niego optymalny, dostosowany do wiodących inteligencji profil uczenia się, rozwijamy jego indywidualne talenty i zainteresowania. Znajomość mocnych stron ucznia pozwala nauczycielom na wykorzystanie ich w procesie wspierania sfer słabszych, zaspokajając przy tym potrzebę dziecięcego uznania. Sprawiamy, że nauka szkolna przynosi satysfakcję, staje się przyjemnością, rozwija motywacje oraz daje poczucie sukcesu i inspiruje do dalszej pracy.

Więcej o Inteligencjach Wielorakich.