Jesteśmy w Barcelonie, czyli wymiana uczniowska z Erasmus+

Między 19 a 28 marca 2023 r. osiemnaścioro uczniów szkoły Gaudeamus wzięło udział w wyjątkowym programie wymiany uczniowskiej, który odbył się we współpracy z renomowaną barcelońską placówką edukacyjną – Institut Escola Londres.

Celem wyjazdu było zgłębienie wiedzy na temat narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) i zrozumienie, jak mogą one ułatwiać proces nauki. Ponadto, uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego i hiszpańskiego. Program wymiany pozwolił im również zastosować w praktyce postawy proobywatelskie, takie jak wystąpienia publiczne i nawiązywanie kontaktów z osobami z zagranicy.

Uczniowie mieszkali w domach rówieśników z Barcelony, co pozwoliło im zanurzyć się w hiszpańskiej kulturze i tradycjach, a także zaobserwować praktyki ekologiczne stosowane  w domach swoich gospodarzy.
Institut Escola Londres przygotował fascynujący plan zajęć, obejmujący wiele wycieczek, w tym zwiedzanie majestatycznej Sagrada Familia oraz wizytę w ogrodach Gaudiego.

Warto podkreślić, że ta wyjątkowa wymiana uczniowska zaowocowała także nawiązaniem przyjaźni, które trwają do dzisiaj.
Dziękujemy Institut Escola Londres za gościnność i niezapomniane doświadczenia.

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)