Zdrowe żywienie dzieci

W Gaudeamus dbamy o zdrowe żywienie.

Ważne jest dla Nas świadome, zdrowe żywienie bogate w warzywa i owoce z wykorzystaniem pełnowartościowych produktów. Zależy nam, aby nasi uczniowie uczyli się zdrowych nawyków żywieniowych.

Nasi uczniowie spożywają posiłki przygotowywane przez naszych kucharzy w profesjonalnie wyposażonych kuchniach. Korzystamy tylko z artykułów spożywczych wysokiej jakości od sprawdzonych dostawców, z którymi współpracujemy od wielu lat, m.in. Transgourment, Grucha, Bukat.

Zbilansowana dieta:

• zapewnia zapotrzebowanie energetyczne na cały dzień,
  • jest bogata w produkty pochodzenia roślinnego: owoce, warzywa, orzechy i rośliny strączkowe,
  • ogranicza spożywanie oczyszczonych ziaren zbóż, żywności wysoko przetworzonej i cukrów dodanych,
  • ma małą ilość czerwonego mięsa. Jest natomiast bogata w produkty drobiowe i ryby,
  • wykorzystuje bogactwo roślin pochodzących z najbliższego środowiska naturalnego, np. świeżych roślin sezonowych.

Organizacja Stołówki:

• w naszych szkołach zapewniamy uczniom pełne wyżywienie w postaci 3 pełnowartościowych posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek,
  • nasza stołówka dba o to, by nasi uczniowie spożywali smaczne, zdrowe posiłki według diety przygotowywanej przez doświadczonego dietetyka. Posiłki są przygotowywane przez naszych kucharzy w profesjonalnie wyposażonej kuchni,
  • z myślą o komforcie dzieci i ich diecie rodzice mogą zdecydować o zamówieniu dla swojego dziecka wyżywienia całodziennego lub samych obiadów.

Zdrowe żywienie

W Gaudeamus ogromną wagę
przykładamy do zdrowego stylu życia.

Dlatego:
Stawiamy na świadome, zdrowe żywienie wg DIETY PLANETARNEJ, spełniając wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku szkolnym i ucząc zdrowych nawyków żywieniowych. Wzorzec diety planetarnej jest oparty na analizie dowodów naukowych sugerujących, że przyjęte proporcje spożycia danych grup produktów sprzyjają zmniejszeniu ryzyka rozwoju chorób przewlekłych oraz zachowaniu dobrego stanu zdrowia i samopoczucia.

Wszystkie posiłki są przygotowane w naszych WŁASNYCH, PROFESJONALNIE WYPOSAŻONYCH KUCHNIACH. Dzięki temu ciepły posiłek trafia na talerz dziecka zaraz po przygotowaniu. Nie wymaga podgrzewania i długiego przechowywania w urządzeniach grzewczych, a zatem nie traci witamin i wartości odżywczych.
Korzystamy tylko z artykułów spożywczych NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OD SPRAWDZONYCH DOSTAWCÓW. Współpracujemy m.in. z firmą Transgourment, Grucha, Bukat.

Zdrowa dieta planetarna:

• dostarcza optymalną ilość energii,
  • zawiera dużą różnorodność produktów pochodzenia roślinnego: owoców, warzyw, orzechów i roślin strączkowych,
  • zaleca ograniczenie spożycia czerwonego mięsa na rzecz drobiu i ryb
  • zaleca korzystanie z bogactwa roślin pochodzących z najbliższego środowiska naturalnego, najlepiej świeżych roślin sezonowych

Organizacja Stołówki:

• Nasza stołówka zapewnia uczniom pełne wyżywienie podczas pobytu dziecka w szkole: śniadanie, obiad i podwieczorek.
  • Smaczne, zdrowe posiłki przygotowywane we własnej, profesjonalnie wyposażonej kuchni pod okiem dietetyka. Świeżo ugotowane dania serwujemy o regularnych porach, na estetycznej, ujednoliconej zastawie. System HACCP oraz personel z długoletnią praktyką i odpowiednimi kwalifikacjami gwarantują prawidłowość procesów technologicznych oraz bardzo dobrą jakość przygotowywanych posiłków.
  • Rodzice mogą zdecydować o zamówieniu dla swojego dziecka wyżywienia całodziennego lub samych obiadów.
    Szczegółowe stawki odpłatności za posiłki zawiera organizacja pracy stołówki na dany rok szkolny