Konferencja Pomagaj (się) Uczyć

Konferencja „Pomagaj (się) uczyć”, czyli dobrze być szkołą uczącą się. 
Szkoła ucząca się to program, który od lat wspiera placówki edukacyjne w doskonaleniu u uczniów umiejętności uczenia się i oddziaływaniu na ich motywację do nauki.
W naszych szkołach zależy nam, żeby nauczyciele wiedzieli, czym jest wartościowe uczenie się uczniów i dlaczego tak ważne jest zrozumienie przez dzieci, czym są cele i kryteria sukcesu, które pozwalają im na co dzień zrozumieć tematy omawiane podczas zajęć edukacyjnych.
Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o zwiększenie motywacji naszych uczniów, ich umiejętność inicjowania współpracy i tworzenie sprzyjających warunków pracy. 
 
Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której uczniowie moga się uczyć i pomaganie im w tym procesie. Wierzymy, że motywacji do odkrywania świata, nabywania nowej wiedzy i czerpania z niej radości – niestety nie wspiera tradycyjny system oceniania.
 
Dlatego od 4 lat uczestniczymy w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – Szkoła ucząca się – i wprowadzamy do szkół elementy oceniana kształtującego.
 
Ostatnio nasi dyrektorzy i liderzy zaangażowani w realizację projektu uczestniczyli w konferencji podsumowującej podczas, której mieli możliwość opowiedzieć o zmianach, jakie zaszły w szkołach w ostatnich 4 latach i podzielić się nimi z dobrymi praktykami.
Przywieźli też wiele inspiracji – ale o tym opowiemy już w przyszłym roku szkolnym. 

Udostępnij:

Udostępnij na facebook
Udostępnij na email
Udostępnij na linkedin

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław

Sprawdźcie, jak bawiliśmy się podczas Pikniku Rodzinnego w Gaudeamus w Józefosławiu!  Czy wy też uważacie, że w dobrym towarzystwie można bawić się nawet mimo deszczu

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)