Konferencja Pomagaj (się) Uczyć

Konferencja „Pomagaj (się) uczyć”, czyli dobrze być szkołą uczącą się.
Szkoła ucząca się to program, który od lat wspiera placówki edukacyjne w doskonaleniu u uczniów umiejętności uczenia się i oddziaływaniu na ich motywację do nauki.
W naszych szkołach zależy nam, żeby nauczyciele wiedzieli, czym jest wartościowe uczenie się uczniów i dlaczego tak ważne jest zrozumienie przez dzieci, czym są cele i kryteria sukcesu, które pozwalają im na co dzień zrozumieć tematy omawiane podczas zajęć edukacyjnych.
Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o zwiększenie motywacji naszych uczniów, ich umiejętność inicjowania współpracy i tworzenie sprzyjających warunków pracy.

Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której uczniowie moga się uczyć i pomaganie im w tym procesie. Wierzymy, że motywacji do odkrywania świata, nabywania nowej wiedzy i czerpania z niej radości – niestety nie wspiera tradycyjny system oceniania.

Dlatego od 4 lat uczestniczymy w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – Szkoła ucząca się – i wprowadzamy do szkół elementy oceniana kształtującego.

Ostatnio nasi dyrektorzy i liderzy zaangażowani w realizację projektu uczestniczyli w konferencji podsumowującej podczas, której mieli możliwość opowiedzieć o zmianach, jakie zaszły w szkołach w ostatnich 4 latach i podzielić się nimi z dobrymi praktykami.
Przywieźli też wiele inspiracji – ale o tym opowiemy już w przyszłym roku szkolnym.

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław