Zapisz się na indywidualny dzień otwarty

Konferencja Pomagaj (się) Uczyć

Konferencja „Pomagaj (się) uczyć”, czyli dobrze być szkołą uczącą się. 
Szkoła ucząca się to program, który od lat wspiera placówki edukacyjne w doskonaleniu u uczniów umiejętności uczenia się i oddziaływaniu na ich motywację do nauki.
W naszych szkołach zależy nam, żeby nauczyciele wiedzieli, czym jest wartościowe uczenie się uczniów i dlaczego tak ważne jest zrozumienie przez dzieci, czym są cele i kryteria sukcesu, które pozwalają im na co dzień zrozumieć tematy omawiane podczas zajęć edukacyjnych.
Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o zwiększenie motywacji naszych uczniów, ich umiejętność inicjowania współpracy i tworzenie sprzyjających warunków pracy. 
 
Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której uczniowie moga się uczyć i pomaganie im w tym procesie. Wierzymy, że motywacji do odkrywania świata, nabywania nowej wiedzy i czerpania z niej radości – niestety nie wspiera tradycyjny system oceniania.
 
Dlatego od 4 lat uczestniczymy w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – Szkoła ucząca się – i wprowadzamy do szkół elementy oceniana kształtującego.
 
Ostatnio nasi dyrektorzy i liderzy zaangażowani w realizację projektu uczestniczyli w konferencji podsumowującej podczas, której mieli możliwość opowiedzieć o zmianach, jakie zaszły w szkołach w ostatnich 4 latach i podzielić się nimi z dobrymi praktykami.
Przywieźli też wiele inspiracji – ale o tym opowiemy już w przyszłym roku szkolnym. 

Udostępnij:

Więcej aktualności:

Egzamin ósmoklasistów – zaczynamy! <3

Koniczynka na szczęście, high five z dyrektorem – rozpoczęliśmy egzaminy ósmoklasistów! 💙 🙌🏻 Kochani, nasi nauczyciele chcieliby Wam przekazać ważną wiadomość. Pamiętajcie, że żaden test,

Nasz uczeń laureatem Olimpiady z Języka Polskiego

Po matematyce czas na język polski! Wojciech został laureatem kuratoryjnego konkursu MSCDN.  Wszechstronność, ambicja, systematyczna praca i skromność to cechy, które określają młodego człowieka, którego

Turniej szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus

VIII Turniej Szachowy w Szkołach Gaudeamus

VIII Turniej Szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus Miło nam poinformować, że już 18 czerwca (niedziela) w godz. 9:30-16:00 odbędzie się VIII Turniej Szachowy Dwujęzycznych Szkół Gaudeamus.

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)