Certyfikat Szkoły Uczącej Się Bemowo

Mamy to! Nasza szkoła na Bemowie otrzymała certyfikat Szkoły Uczącej Się. 
Czy wiecie, że przez ostatnie 4 lata nasi nauczyciele i specjaliści poznali i wdrożyli strategię Oceniania Kształtującego ?
 
Cele i kryteria sukcesu rozgościły się u nas na dobre. Nasi uczniowie wiedzą, czego i w jaki sposób się uczyć, tak aby osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. 
 
W naszej szkole zadania edukacyjne powoli zastępują tradycyjne metody nauczania. Zamiast kolejnych powtarzalnych zadań i korzystania z utartych schematów, skupiamy się na poszukiwaniu rozwiązań, krytycznym myśleniu i budowaniu odwagi do podejmowania wyzwań, nie tylko tych edukacyjnych.
 
„Przyłapujemy” uczniów na wiedzy i dajemy im możliwość do popełniania błędów, które traktujemy jako okazję do nauki. Informacja zwrotna stosowana zamiast oceny sumującej daje uczniom realną możliwość weryfikacji posiadanej wiedzy i pozwala wziąć współodpowiedzialność za proces nauczania – uczenia się.
Samoocena i ocena koleżeńska budują motywację wewnętrzną, a praca w grupach i parach wspiera rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych, pozwala na uczenie się od siebie nawzajem i wzmacnia poczucie sprawstwa i własnej wartości uczniów.
 
Każda wielka zmiana zaczyna się od małego kroku. Nam w pierwszym i każdym kolejnym towarzyszyła “matka chrzestna” projektu – trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)Agnieszka Karlak, która dzieliła się z Nami wiedzą i doświadczeniem, wspierała i pielęgnowała w nas przekonanie, że warto skupiać się na widocznym uczeniu się uczniów.
 
Na co dzień iskrę zmiany rozpalały szkolne liderki projektu – Magdalena Grochowiak-Feldman i Joanna Prokopowicz, które swoim zaangażowaniem, pasją i przede wszystkim przykładem inspirowały nauczycieli do wyjścia ze strefy edukacyjnego komfortu i sprawdzania w praktyce, jakie korzyści może przynieść uczniom idea Oceniania Kształtującego.
 
Nasi nauczyciele ponieśli ją dalej, a kluczowym pytaniem, jakie stawiają sobie teraz przed lekcjami jest – “Co mogę zrobić, aby uczenie się samo w sobie było dla moich uczniów źródłem satysfakcji ?”.
 
Sukces celebrowali z Nami – Joanna Goc-Matyskiel – nasz kapitan, Pan Jarosław Pytlak dyrektor i autor bloga Wokół szkoły, Pani profesor @Małgorzata Żytko kierownik Zakładu Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli Wydziału Pedagogicznego Uniwersytet Warszawski wraz ze studentami, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół – Sylwia Dąbrowska z Gaudeamus Józefosław, delegacja nauczycieli z School of free and caring z Lwowa, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza w Otwocku, BIG BEN Polsko-Brytyjska Szkoła Podstawowa imienia Gen. Władysława Andersa, Navigo Warszawa – Autorska Szkoła Podstawowa, Fundacja ADYS, Szkoła Podstawowa Nr 24 Sto, Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Romualda Traugutta w Mrozach, Szkoła ucząca się
To nie koniec dobrych wiadomości! Już w najbliższy piątek spotykamy się w Gaudeamus w Józefosławiu, który również otrzyma tytuł Szkoły Uczącej Się. 

Udostępnij:

Udostępnij na facebook
Udostępnij na email
Udostępnij na linkedin

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław

Sprawdźcie, jak bawiliśmy się podczas Pikniku Rodzinnego w Gaudeamus w Józefosławiu!  Czy wy też uważacie, że w dobrym towarzystwie można bawić się nawet mimo deszczu

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 73% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 90% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)

Uczniowie szkoły Józefosław

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 73% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)

Matematyka 93% punktów (średni wynik w Polsce: 57%, średni wynik w Warszawie: 62%)

Język angielski 97% punktów (średni wynik w Polsce: 67%, średni wynik w Warszawie: 72%)