Pan Marcin, człowiek od eksperymentów

Pan Marcin, mistrz eksperymentów – z cyklu „Poznaj naszych nauczycieli.” 💙

🔭 Pan Marcin, nasz nauczyciel fizyki i chemii, uważa, że to, co kiedyś odkrył lub wymyślił pewien człowiek, może być zrozumiane przez innych ludzi, jeśli tylko ma się chęć, aby to zrozumieć, a nierzadko również i cierpliwość, gdy problem jest bardziej złożony.

Jak mówi: „Nazywanie fizyki i chemii trudnymi naukami jest nieprawdą, chociaż wymagają one sporo zaangażowania i dobrej woli. Eksperymentalne zbadanie, czy dane prawo przyrody rzeczywiście obowiązuje, zdecydowanie bardziej ułatwia przyswojenie tego prawa, niż nauczenie się formuły z książki.” 💬

Właśnie dlatego podczas lekcji z Panem Marcinem nasi uczniowie mają możliwość na co dzień wykonywać doświadczenia i są zachęcani do formułowania praw fizyki i chemii także swoimi słowami. 👋🏻

Pan Marcin poza naukami ścisłymi interesuje się również – historią nauki, filozofią (w szczególności ontologią i epistemologią), geografią polityczną świata, historią starożytną oraz historią Etiopii.

A my jesteśmy bardziej niż dumni, że mamy go w swoim zespole! 🏡

Więcej aktualności:

Jesteśmy w Hiszpanii 🇪🇸

Nasze nauczycielki wróciły z Hiszpanii, gdzie uczestniczyły w Job Shadowing w ramach Erasmus+.   Pani Martyna i Pani Ola, nauczycielki z naszej szkoły na Bemowie

Poznajemy hiszpański system edukacji 🇪🇸

Jesteśmy na Majorce!  Nasi uczniowie biorą udział w wyjątkowej przygodzie jaką jest uczestnictwo w wymianie uczniowskiej na Majorce. Celem naszego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych w