Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Znajomość zasad udzielania Pierwszej Pomocy jest bardzo ważna!
✅A czy Wy, wiecie jak ocenić, czy ktoś oddycha?
✅Wiecie co powiedzieć dyspozytorowi odbierającemu numer alarmowy?
✅Jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej?
✅Znacie ogniwa łańcucha przeżycia ?
Nasi uczniowie już to wszystko wiedzą!Co więcej, mogą tą wiedzę przekazywać dalej, ponieważ uczestniczyli w zajęciach z podstaw udzielania Pierwszej Pomoc Przedmedycznej. Klasa II poznawała elementy łańcucha przeżycia, uczyła się udzielać najważniejszych informacji podczas kontaktu z numerami alarmowymi, oceniać czy poszkodowany oddycha i jest przytomny, oraz układać poszkodowanego w pozycji ustalonej-bocznej.
Pamiętacie, najgorszy jest brak reakcji! Uważajcie na siebie i innych.
Klasa II chciała jeszcze przypomnieć: ~*~30 UCIŚNIĘĆ – 2 WDECHY~*~
Tylko tyle i aż tyle. ❤️

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław