Poznajemy fiński system edukacji w Helsinkach!

Między 5 a 10 lipca 2023 nasi pracownicy: pani Monika, pani Żaneta, pani Maria i pan Artur uczestniczyli w szkoleniu Introduction to the Finnish Education Model, który odbył się w Finlandii – w Helsinkach.

Na mobilności poznaliśmy metody dydaktyczne, które pomagają motywować uczniów do pracy oraz wspierać ich w rozwoju własnych zainteresowań.

Nauczyliśmy się, jak korzystać z narzędzi EdTech, czyli w jaki sposób wprowadzać nowoczesne technologie oraz innowacyjne procesy pedagogiczne w codziennej pracy szkoły.
Uczestnicy kursu zaznajomili się z jednym z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych, zrozumieli założenia fińskiego szkolnictwa i dyskutowali o zmianach, które – bazując na wzorcu – można zaimplementować w polskich szkołach.

W efekcie odbytego szkolenia w naszej szkole zmienił się dzienny rozkład zajęć i przerw międzylekcyjnych. Uczestnicy szkolenia przeprowadzili też warsztaty dla naszych nauczycieli, dzięki którym mogliśmy poznać i samodzielnie wypróbować fińskie metody oraz praktyki szkolne.

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)