Poznajemy system edukacyjny na Gwadelupie!

Między 4 a 13 lipca 2023 roku nasze nauczycieli: pani Aleksandra i pani Magdalena uczestniczyły w szkoleniu Classroom with a door to the world, który odbył się na Gwadelupie, w miejscowości Sainte Anne.

W trakcie szkolenia poruszaliśmy zagadnienia demokracji i postaw obywatelskich oraz roli umiędzynarodowienia społeczności szkolnej. Uczyliśmy się, jak – w trakcie codziennej pracy z uczniem – tworzyć elastyczne ścieżki nauczania, zgodne z potrzebami współczesnego świata i nowych pokoleń.

Wizyta w gwadelupskiej szkole pokazała nam również wartości, płynące z bycia obywatelem świata. Pozwoliła poznać unikalne cechy różnych kultur, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć własną tożsamość narodową, by dostrzec, że różnice mogą łączyć i inspirować, a nie dzielić.

Po powrocie do szkoły uczestniczki szkolenia podzieliły się nabytą wiedzą z innymi nauczycielami, dzięki czemu każdy z nas poznał metody, pozwalające sprawnie angażować naszych uczniów w działalność społeczną.

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)