Poznajemy system edukacyjny na Gwadelupie!

Między 4 a 13 lipca 2023 roku nasze nauczycieli: pani Aleksandra i pani Magdalena uczestniczyły w szkoleniu Classroom with a door to the world, który odbył się na Gwadelupie, w miejscowości Sainte Anne.

W trakcie szkolenia poruszaliśmy zagadnienia demokracji i postaw obywatelskich oraz roli umiędzynarodowienia społeczności szkolnej. Uczyliśmy się, jak – w trakcie codziennej pracy z uczniem – tworzyć elastyczne ścieżki nauczania, zgodne z potrzebami współczesnego świata i nowych pokoleń.

Wizyta w gwadelupskiej szkole pokazała nam również wartości, płynące z bycia obywatelem świata. Pozwoliła poznać unikalne cechy różnych kultur, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć własną tożsamość narodową, by dostrzec, że różnice mogą łączyć i inspirować, a nie dzielić.

Po powrocie do szkoły uczestniczki szkolenia podzieliły się nabytą wiedzą z innymi nauczycielami, dzięki czemu każdy z nas poznał metody, pozwalające sprawnie angażować naszych uczniów w działalność społeczną.

Więcej aktualności:

Wracamy do domu / Chorwacja

Szczęśliwi, wracamy do domu, czyli Erasmus+ z Gaudeamus!  Nasi uczniowie klas VIII pod opieką Pani Joli i Pani Asi uśmiechnięci i pełni nowych doświadczeń kończą

Poznajemy chorwacki system edukacji

Jesteśmy w Chorwacji, gdzie uczestniczymy w wymianie uczniowskiej w ramach programu Erasmus+. W ciągu ostatnich trzech dni nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w chorwacki system

Walentynki z Gaudeamus 💙

Bo miłości nigdy za wiele! Pamiętajcie, że powinniśmy ją okazywać każdego dnia, a nie tylko w Walentynki. #GaudeTeam

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)