Rozmowy o ekologii w ramach Erasmus+

Rozmowy o sprawach ważnych w ramach wymiany uczniowskiej z uczniami z Barcelony. 💙

🍀 Postaw proekologicznych powinniśmy uczyć w szkołach od najmłodszych lat, a troska o naszą planetę powinna stanowić jeden z kluczowych aspektów edukacji ekologicznej.

Właśnie dlatego podczas dzisiejszych warsztatów z naszymi przyjaciółmi z Katalonii 🇪🇸 rozmawialiśmy o recyklingu i wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na ważne pytania:

🔹 Czym właściwie jest recykling?
🔹 Czy plastik, aluminium, papier, szkło można przetwarzać nieskończoną ilość razy?
🔹 Czy śmieci i odpady to to samo?
🔹 Dlaczego tak ważny jest recykling i segregacja odpadów?
🔹 Jak właściwie segregować odpady?

Należy pamiętać, że edukacja ekologiczna to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. 🙌🏻

Chcemy, by młodzi ludzie rozumieli, jakie korzyści dla środowiska niesie ze sobą właściwe gospodarowanie odpadami.

W myśl hasła: „Nie wyrzucam – segreguje!” 🌳

’Program Erasmus+ sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Programu Erasmus+. Unia Europejska, ani Program Erasmus+ nie ponoszą za nie odpowiedzialności.’

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo