Zadzwoń do nas! 733-363-303

Rekrutacja Bemowo

Zapisy - formularz rekrutacyjny

Najbliższe dni otwarte

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły dla swojego dziecka?

Chesz dowiedzieć się więcej o Szkole Gaudeamus Bemowo i poznać nasze atuty?

Chcesz sprawdzić, jakimi metodami pracują nasi nauczyciele?

Zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły.

Ze względu na kwarantannę spotkania odbywają się w trybie online, na platformie Microsoft Teams, w terminie dogodnym dla rodzica.

Podczas spotkania będzie można:

• obejrzeć prezentację multimedialną o szkole,
  • zapoznać się z ofertą szkoły
  • otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania.
Rodziców zainteresowanych spotkaniem/rozmową prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły:
Telefon: 733-363-303, e-mail: bemowo@szkola-gaudeamus.pl

Do zobaczenia!!!

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2020/2021
w Szkole Gaudeamus Bemowo

1. Obecnie na rok szkolny 2020/2021 prowadzimy rekrutację uzupełniającą do klas 2-8.
  2. Rodzice zgłaszają kandydaturę dziecka w Szkole Podstawowej Gaudeamus poprzez złożenie w sekretariacie Karty zgłoszenia wraz z wymaganymi prawnie dokumentami. Rodzice kandydatów uczniów klas 1 mają obowiązek przedstawić informację o gotowości szkolnej przygotowaną przez placówkę, w której dziecko realizuje roczne przygotowanie do obowiązku szkolnego oraz uczestniczyć wraz z dzieckiem w wybranym dniu otwartym organizowanym przez szkołę (uczestnictwo w dniu otwartym nie obowiązuje w czasie kwarantanny),
  3. Spotkania z rodzicami odbywają się w dni powszednie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.
  4. Kandydaci do klasy 1 nie są objęci egzaminami*. Uczestniczą jedynie w minimum jednym dniu otwartym, aby w praktyce zapoznać się z organizacją i sposobem funkcjonowania szkoły (nie obowiązuje w czasie kwarantanny).
  5. Dyrektor może poprosić psychologa szkolnego i wybranego nauczyciela o przeprowadzenie rozmowy z kandydatem (w czasie kwarantanny będzie to rozmowa online).
  6. W normalnym trybie (poza kwarantanną ) szkoła organizuje spotkania dla kandydatów i ich rodziców od listopada do maja, w dwóch formach do wyboru.
    • DNI OTWARTE W SOBOTY - spotkania w wybraną sobotę miesiąca, podczas których kandydaci na uczniów biorą udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną Szkoły Gaudeamus. W tym czasie rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz prezentację o szkole.
    • DRZWI OTWARTE WE WTORKI  „Zwykły dzień w niezwykłej szkole” - spotkania zorganizowane w każdy wtorek podczas codziennych zajęć lekcyjnych (9.00-16.00). Tego dnia kandydaci wraz z rodzicami będą mogą zobaczyć szkołę podczas jej codziennej pracy. Przyszli uczniowie będą mogli przez chwilę wziąć udział w lekcjach klasy, aby przekonać się, że nauka w naszej szkole to ciekawa i inspirująca przygoda. Rodziców zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrekcją, podczas których będą mogli poznać ofertę szkoły i otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania. We wtorki zapraszamy także uczniów, którzy chcą dołączyć do obecnych klas 1-8.
  7. Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. O kolejności przyjęć decyduje lista zgłoszeń prowadzona przez dyrektora szkoły.
  8. Pierwszeństwo przyjęcia do klasy 1 przysługuje:
    • rodzeństwu uczniów Szkoły Podstawowej Gaudeamus;
    • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli i Żłobków Pomarańczowa Ciuchcia.
  9. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor placówki.
  10. Kandydaci dopisujący się w trakcie roku szkolnego do klas już istniejących uczestniczą w tygodniu próbnym.
  11. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje po podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego.
  12. Rekrutację szkoła prowadzi w trakcie całego roku szkolnego.

______________

*Każdy z uczniów jest inny, dysponuje odrębnymi szansami rozwojowymi, talentami i możliwościami. W naszej opinii ocena gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole nie może opierać się na krótkotrwałej obserwacji kierowanej, lecz powinna być wynikiem zbioru spostrzeżeń i doświadczeń z wielu środowisk.

Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły i rezerwację miejsca. Telefon: 733-363-303, e-mail: bemowo@szkola-gaudeamus.pl

Dokumenty rekrutacyjne G Bemowo (dane dostępowe przekazuje szkoła).