Zadzwoń do nas! 690 999 126

Inteligencje wielorakie

Wykorzystujemy w praktyce teorię inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera. Jej zalety:

• wspiera indywidualizację nauczania,
  • sprzyja projektowaniu nowatorskich rozwiązań edukacyjnych i podejmowaniu przez uczniów kreatywnych działań,
  • pozwala na kształtowanie u dzieci umiejętności oceny własnych możliwości bez porównywania się z innymi,
  • wspiera proces poznawania siebie oraz określenia osobistego potencjału, predyspozycji i talentów.

Znajomość mocnych stron ucznia pozwala nauczycielom  na wykorzystanie ich w procesie wspierania sfer słabszych, zaspokajając przy tym potrzebę dziecięcego uznania. Tak poprowadzony proces edukacji daje uczniom poczucie sensu nabywania wiedzy, rozwija motywację oraz inspiruje do dalszej pracy.