Zadzwoń do nas! 690 999 126

Najbliższe dni otwarte

SOBOTY:

• 18 maja 2019 r., godz. 10.00 - dzień otwarty

WTORKI – „Zwykły dzień w niezwykłej szkole” (9.00-16.00)

• Kwiecień 2019: 30.04.
  • Maj 2019: 7.05, 14.05, 21.05 i 28.05

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
dla dzieci zapisanych do klasy 0 i 1

25 maja (sobota), godz. 10.00-13.00

Zapraszamy wszystkie dzieci zapisane od września 2019 do zerówki oraz kl. 1 na zajęcia integracyjne do naszej szkoły. Chcemy, aby nasi przyszli uczniowie lepiej się poznali, spędzając ze sobą czas na wspólnych zajęciach prowadzonych przez naszą kadrę.

W tym dniu proponujemy:

• młodzi odkrywcy,
  • zajęcia anglojęzyczne,
  • zajęcia sportowe,
  • plastyczne .

Prośba prowadzących do rodziców: prosimy o zapewnienie dzieciom stroju sportowego oraz o informację o ewentualnych alergiach.

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
w Szkole Gaudeamus Józefosław

1. Zapisy na nowy rok szkolny 2019/2020 prowadzimy:
  • do zerówki o profilu dwujęzycznym
  • do klasy 1 o profilu dwujęzycznym,
  • do klas starszych (2-7) – nabór uzupełniający.
  1. Rodzice zgłaszają kandydaturę dziecka w Szkole Podstawowej Gaudeamus poprzez złożenie w sekretariacie Karty zgłoszenia wraz z wymaganymi prawnie dokumentami. Rodzice kandydatów uczniów klas 1 mają obowiązek przedstawić informację o gotowości szkolnej przygotowaną przez placówkę, w której dziecko realizuje roczne przygotowanie do obowiązku szkolnego oraz uczestniczyć wraz z dzieckiem w wybranym dniu otwartym organizowanym przez szkołę.
  2. Spotkania z rodzicami odbywają się w dni powszednie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.
  3. Kandydaci do klasy 1 nie są objęci egzaminami*. Uczestniczą jedynie w minimum jednym dniu otwartym, aby w praktyce zapoznać się z organizacją i sposobem funkcjonowania szkoły.
  4. Dyrektor może poprosić psychologa szkolnego i wybranego nauczyciela o przeprowadzenie rozmowy z kandydatem.
  5. Szkoła organizuje spotkania dla kandydatów i ich rodziców od listopada do maja, w dwóch formach do wyboru.
    • DNI OTWARTE W SOBOTY - spotkania w wybraną sobotę miesiąca, podczas których kandydaci na uczniów biorą udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną Szkoły Gaudeamus. W tym czasie rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz prezentację o szkole.
    • DRZWI OTWARTE WE WTORKI  „Zwykły dzień w niezwykłej szkole” - spotkania zorganizowane w każdy wtorek podczas codziennych zajęć lekcyjnych (9.00 - 16.00). Tego dnia kandydaci wraz z rodzicami będą mogą zobaczyć szkołę podczas jej codziennej pracy. Przyszli uczniowie będą mogli przez chwilę wziąć udział w lekcjach klasy, aby przekonać się, że nauka w naszej szkole to ciekawa i inspirująca przygoda. Rodziców zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrekcją, podczas których będą mogli poznać ofertę szkoły i otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania. We wtorki zapraszamy także uczniów, którzy chcą dołączyć do obecnych klas 2-6.
  6. Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. O kolejności przyjęć decyduje lista zgłoszeń prowadzona przez dyrektora szkoły.
  7. Pierwszeństwo przyjęcia do klasy 1 przysługuje:
    • rodzeństwu uczniów Szkoły Podstawowej Gaudeamus;
    • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli i Żłobków Pomarańczowa Ciuchcia.
  8. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor placówki.
  9. Kandydaci dopisujący się w trakcie roku szkolnego do klas już istniejących uczestniczą w tygodniu próbnym.
  10. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje po podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego.
  11. Rekrutację szkoła prowadzi w trakcie całego roku szkolnego.

______________

*Każdy z uczniów jest inny, dysponuje odrębnymi szansami rozwojowymi, talentami i możliwościami. W naszej opinii ocena gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole nie może opierać się na krótkotrwałej obserwacji kierowanej, lecz powinna być wynikiem zbioru spostrzeżeń i doświadczeń z wielu środowisk.

Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły i rezerwację miejsca. Telefon: 690 999 126, e-mail: jozefoslaw@szkola-gaudeamus.pl

Dokumenty rekrutacyjne G Józefosław (dane dostępowe przekazuje szkoła).