Climate Change and Global Citizenship Education

Między 7 a 12 lipca 2023 roku nasze nauczycielki: pani Magdalena i pani Katarzyna uczestniczyły w szkoleniu Climate change and global citizenship education, które odbyło się we Włoszech, we Florencji.

W trakcie kursu uczestnicy debatowali z nauczycielami z całej Europy o zmianach klimatycznych, które są jednym z najpoważniejszych wyzwań XXI wieku. Poznali metody, dzięki którym mogą rozwinąć świadomość uczniów w kontekście bycia obywatelem świata oraz zrozumienia, że ich działania i codzienne wybory mają realny wpływ na środowisko.

Szkolenie opierało się na praktycznych aspektach nauczania – strategiach, które mogą wprowadzić nauczyciele, by zaktywizować i zmotywować uczniów do pracy na rzecz środowiska lokalnego.

Nauczyciele wspólnie doszli do wniosku, że edukacja, dotycząca zmian klimatycznych, które są widoczne na całym świecie, jest nieodłącznym elementem troski o naszą planetę.

W naszej szkole wspólnie poruszyliśmy temat świadomości i zaangażowania społeczeństwa w działania na rzecz ochrony środowiska, by każdy z nas wiedział, jak zachęcić uczniów do aktywnej pracy.

Більше новин:

Wracamy do domu / Chorwacja

Szczęśliwi, wracamy do domu, czyli Erasmus+ z Gaudeamus!  Nasi uczniowie klas VIII pod opieką Pani Joli i Pani Asi uśmiechnięci i pełni nowych doświadczeń kończą

Poznajemy chorwacki system edukacji

Jesteśmy w Chorwacji, gdzie uczestniczymy w wymianie uczniowskiej w ramach programu Erasmus+. W ciągu ostatnich trzech dni nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w chorwacki system

Walentynki z Gaudeamus 💙

Bo miłości nigdy za wiele! Pamiętajcie, że powinniśmy ją okazywać każdego dnia, a nie tylko w Walentynki. #GaudeTeam

Учні Юзефославської школи

Учні Бемівської школи

Учні Бемівської школи

У національному рейтингу вони набрали в середньому:

Польща 67% балів (середній бал у Польщі: 60%, середній бал у Варшаві: 64%)