Erasmus+ - навчання в Ісландії

Między 9 a 15 października 2022 roku nasi pracownicy: pani Katarzyna, pani Jolanta, pani Magdalena, pani Aleksandra, pani Ewa, pani Anna, pani Joanna, pan Artur, pan Marcin oraz pan Jacek uczestniczyli w szkoleniu Smart Teachers Play More, które odbyło się w stolicy Islandii, Rejkiawiku.

Na kursie uczestnicy poznali wiele gier, kreatywnych i dynamicznych metod aktywizujących oraz metod relaksacyjnych, z pomocą których można efektywniej osiągać założone cele zajęć. Narzędzia STPM (Smart Teachers Play More) zainspirowane są sportem, narracyjnym opowiadaniem historyjek, metodami mindfulness, sensoryką i kinestezją.

Pozwalają wesprzeć koncentrację uczniów, zrozumieć, że ruch jest nieodłączną częścią funkcjonowania dzieci, ale wycieczenie i umiejętna relaksacja są równie ważne i użyteczne.

W trakcie szkolenia uczestnicy odwiedzili również nowoczesną, islandzką szkołę. Wizyta ta pozwoliła nam zrozumieć, jak ergonomicznie zorganizować przestrzeń w sali lekcyjnej i jak wykorzystać ekologiczne metody dydaktyczne.

By upowszechnić nabytą wiedzę, po powrocie z Islandii zorganizowaliśmy szkolenie dla wszystkich pracowników szkoły, na którym w praktyce wypróbowaliśmy poznane gry, zabawy i inne metody aktywizująco-relaksacyjne.

Більше новин:

Jesteśmy w Rzymie 🇮🇹

Nasze nauczycielki są na kursie w Rzymie w ramach programu Erasmus+!   Miło nam poinformować, że Pani Ewa Gruszecka i Pani Jola Sonnenburg z naszej

Uczniowie w Barcelonie 🇪🇸

Podsumowanie Wymiany Uczniowskiej w Barcelonie 🇪🇸 Uczniowie Szkoły Gaudeamus na Bemowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wymianie uczniowskiej w Barcelonie, realizowanej w ramach programu

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Учні Юзефославської школи

Język polski 85.7%