Grecka przygoda z Erasmus+!

Między 2 a 8 lipca 2023 roku nasza nauczycielka, pani Nikola uczestniczyła w szkoleniu Education for sustainable development – sustainability in our schools, które odbyło się w Grecji, w miejscowości Kalamata.

Głównym celem kursu było zaznajomienie uczestników z podstawami zrównoważonego rozwoju, który może mieć wpływ na życie społeczności szkolnej.

Szkolenie bazowało na innowacyjnych metodach i technikach, które umożliwiają pokazanie uczniom, jak być aktywnym i odpowiedzialnym w kontekście dbania o nasze środowisko. Uczestnicy kursu dyskutowali o tym, jak zaangażować młodych ludzi w dbanie o naszą planetę i jak pokazać im, dlaczego warto wdrożyć w naszym codziennym życiu elementy prośrodowiskowe.

Poznali system ESD, który jest transformacyjnym podejściem do nauki, które wykracza poza tradycyjne metody nauczania, integrując zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach nauki. Zachęca do krytycznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów, wyposażając uczących się w wiedzę i narzędzia do podejmowania świadomych decyzji.

Poznane na kursie metody, między innymi ESD, zaprezentowaliśmy gronu pedagogicznemu naszej szkoły, by każdy z nas mógł skorzystać z tych innowacyjnych praktyk.

Більше новин:

Nasz absolwent i jego satelita 🚀

Nasz absolwent wraz z kolegami wynalazł satelitę, który odnajdzie zaginionych w trudnym do rozpoznania terenie.  Dziś chcemy podzielić się z Wami kolejnym wręcz kosmicznym  osiągnięciem naszego

Lecimy na Majorkę 🇪🇸

Lecimy na Majorkę w ramach wymiany uczniowskiej z Erasmus+.  Nasi uczniowie najbliższy tydzień spędzą na słonecznej Majorce, gdzie będą brać udział w wymianie uczniowskiej w

Учні Юзефославської школи

Учні Бемівської школи

Учні Бемівської школи

У національному рейтингу вони набрали в середньому:

Польща 67% балів (середній бал у Польщі: 60%, середній бал у Варшаві: 64%)

Математика 73% балів (середній бал у Польщі: 57%, середній бал у Варшаві: 62%)

Англійська 90% балів (середній бал у Польщі: 67%, середній бал у Варшаві: 72%)