VIII Turniej Szachowy Szkół Gaudeamus

💙 Cóż to były za emocje, czyli VIII Turniej Szachowy w Szkołach Gaudeamus! ♟👋🏻

Szachy to gra, która wymaga od nas umiejętności logicznego myślenia, wykazywania się kreatywnością w planowaniu i zdolności do przewidywania ruchów przeciwnika.

To również gra, którą jako społeczność szkolna szanujemy od lat i bardzo cenimy! ♛

🔍 W tym roku już po raz ósmy nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół Gaudeamus w Józefosławiu i na Bemowie spotkali się, by wziąć udział w Turnieju Szachowym.

Zanurzając się w fascynujący świat tej królewskiej rozgrywki każdy z uczestników Turnieju miał szansę na wykazanie się swoimi umiejętnościami i podjęcie wyzwania współzawodnictwa z zawodnikami prezentującymi naprawdę wysokim poziom! 👋🏻

Rangę Turnieju nadawał fakt, że każdy chętny mógł zdobyć swoją pierwszą lub kolejną kategorię szachową, świadczącą o poziomie zaawansowania.

🙌🏻 Na koniec Turnieju mogliśmy obejrzeć fascynującą rozgrywkę na 10 szachownic między naszymi uczniami, a Panem Jurkiem Owczarzakiem – szachistą posiadającym tytuł mistrza FIDE, a także kilkukrotnym reprezentantem Polski na mistrzostwach świata i Europy juniorów.

Chess Academy, dziękujemy za pomoc w organizacji, promowanie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży, a także świetną współpracę! 💙

——————————————————————
Kłaniamy się i gratulujemy również wszystkim uczestnikom Turnieju! 👏🏻 #GaudeTeam

Більше новин:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Учні Юзефославської школи

Учні Бемівської школи