Wspierajmy się!

Lekcje o tolerancji, zrozumieniu i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka są według Nas równie ważne jak zajęcia polonistyczne, matematyczne czy anglojęzyczne.

Zastanawiamy się co Wy myślicie na ten temat ?

Przecież dzięki temu rozwijamy w naszych dzieciach empatię, a także uczymy je jak w umiejętny sposób reagować na emocje i zachowania innych ludzi.

Dzisiaj Matylda przygotowała dla kolegów i koleżanek ze swojej klasy prezentację na temat zespołu Aspergera i trudności jakie mogą być z nim związane – słabsza koncentracja uwagi, problemy z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego czy labilność emocjonalna to jedne z tematów o których mówiła.
Należy pamiętać, że osoby z ZA posiadają również szczególne uzdolnienia i są naprawdę bardzo ciekawymi ludźmi, wystarczy tylko dać im szansę na zaprezentowanie swoich możliwości i osobowości!
Według Nas takie zajęcia to świetna możliwość, aby pracować nad dojrzałością i świadomością dziecka, a gdy opowiadane jest to przez rówieśnika to satysfakcja i możliwość nauki jest jeszcze większa!

Więcej aktualności:

Elementor #10770

Nasza szkoła w Józefosławiu została wyróżniona jako jedna z trzech szkół, które miały najwięcej laureatów i finalistów z konkursów kuratoryjnych w województwie mazowieckim!   Z

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu

Piknik Rodzinny Gaudeamus w Józefosławiu!   Takie spotkania z całą pewnością należą do tych z kategorii – najcenniejszych.Możliwość wspólnej integracji, rozmowy przy dobrej kawie, czy

Jestemy w Atenach 🇬🇷

Pani Kinga wróciła z Aten, gdzie uczestniczyła w Job Shadowing w ramach programu Erasmus+. Nasi nauczyciele nie zwalniają tempa i nadal odwiedzają europejskie szkoły w

Uczniowie szkoły Józefosław

Uczniowie szkoły Bemowo

Uczniowie szkoły Bemowo

W rankingu ogólnopolskim zdobyli średnio:

Język polski 67% punktów (średni wynik w Polsce: 60%, średni wynik w Warszawie: 64%)