Wspierajmy się!

Lekcje o tolerancji, zrozumieniu i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka są według Nas równie ważne jak zajęcia polonistyczne, matematyczne czy anglojęzyczne.

Zastanawiamy się co Wy myślicie na ten temat ?

Przecież dzięki temu rozwijamy w naszych dzieciach empatię, a także uczymy je jak w umiejętny sposób reagować na emocje i zachowania innych ludzi.

Dzisiaj Matylda przygotowała dla kolegów i koleżanek ze swojej klasy prezentację na temat zespołu Aspergera i trudności jakie mogą być z nim związane – słabsza koncentracja uwagi, problemy z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego czy labilność emocjonalna to jedne z tematów o których mówiła.
Należy pamiętać, że osoby z ZA posiadają również szczególne uzdolnienia i są naprawdę bardzo ciekawymi ludźmi, wystarczy tylko dać im szansę na zaprezentowanie swoich możliwości i osobowości!
Według Nas takie zajęcia to świetna możliwość, aby pracować nad dojrzałością i świadomością dziecka, a gdy opowiadane jest to przez rówieśnika to satysfakcja i możliwość nauki jest jeszcze większa!

Więcej aktualności:

Nasz absolwent i jego satelita 🚀

Nasz absolwent wraz z kolegami wynalazł satelitę, który odnajdzie zaginionych w trudnym do rozpoznania terenie.  Dziś chcemy podzielić się z Wami kolejnym wręcz kosmicznym  osiągnięciem naszego

Lecimy na Majorkę 🇪🇸

Lecimy na Majorkę w ramach wymiany uczniowskiej z Erasmus+.  Nasi uczniowie najbliższy tydzień spędzą na słonecznej Majorce, gdzie będą brać udział w wymianie uczniowskiej w