Wspierajmy się!

Lekcje o tolerancji, zrozumieniu i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka są według Nas równie ważne jak zajęcia polonistyczne, matematyczne czy anglojęzyczne.

Zastanawiamy się co Wy myślicie na ten temat ?

Przecież dzięki temu rozwijamy w naszych dzieciach empatię, a także uczymy je jak w umiejętny sposób reagować na emocje i zachowania innych ludzi.

Dzisiaj Matylda przygotowała dla kolegów i koleżanek ze swojej klasy prezentację na temat zespołu Aspergera i trudności jakie mogą być z nim związane – słabsza koncentracja uwagi, problemy z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego czy labilność emocjonalna to jedne z tematów o których mówiła.
Należy pamiętać, że osoby z ZA posiadają również szczególne uzdolnienia i są naprawdę bardzo ciekawymi ludźmi, wystarczy tylko dać im szansę na zaprezentowanie swoich możliwości i osobowości!
Według Nas takie zajęcia to świetna możliwość, aby pracować nad dojrzałością i świadomością dziecka, a gdy opowiadane jest to przez rówieśnika to satysfakcja i możliwość nauki jest jeszcze większa!

Więcej aktualności:

Nasi nauczyciele szkolą się w Dublinie!

Mamy to! Nasi nauczyciele ukończyli 10-dniowe szkolenie w Dublinie.  Nasi nauczyciele w miniony piątek ukończyli 10-dniowy kurs organizowany przez English Matters w Trinity College Dublin!Kurs

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

To był dzień pełen wzruszeń, czyli zakończenie roku szkolnego.  Dziś chcielibyśmy Wam napisać, że jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów – ich osiągnięć, rozwoju i

Piknik Rodzinny Józefosław