Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Zasady rekrutacji

Zapisy - formularz rekrutacyjny

 

Zasady rekrutacji.

Obecnie prowadzimy: 

Zapisy uzupełniajace na bieżący rok szkolny rok szkolny 2020/2021:   

 • do klas 1-8 w Szkole Gaudeamus Bemowo (w tym klasy dwujęzyczne)
 • do klas 0-8 w Szkole Gaudeamus Józefosław (w tym klasy dwujęzyczne i zerówka dwujęzyczna)

Zapisy na nowy rok szkolny rok szkolny 2021/2022: 

 •  do klas 1-8 w Szkole Gaudeamus Bemowo (w tym klasy dwujęzyczne)
 •  do klas 0-8 w Szkole Gaudeamus Józefosław (w tym klasu dwujęzyczne i zerówka dwujęzyczna). Uwaga! 31.03.2021 zakończona została rekrutacja do klas pierwszych!
 1. W czasie kwarantanny szkoły organizują dni otwarte i spotkania z rodzicami w trybie ON-LINE. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem wybranej szkoły w celu umówienie spotkania. W czasie normalnego funcjonowania szkoły organizują spotkania dla kandydatów i ich rodziców od listopada do maja, w dwóch formach do wyboru. Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły i rezerwację miejsca.
  • DRZWI OTWARTE WE WTORKI – „Zwykły dzień w niezwykłej szkole” - spotkania zorganizowane w każdy wtorek, podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych. Tego dnia kandydaci wraz z rodzicami mogą zobaczyć szkołę podczas jej codziennej pracy. Przyszli uczniowie będą mogli przez chwilę wziąć udział w lekcjach, dołączając do uczniów obecnych klas, aby przekonać się, że nauka w naszej szkole to ciekawa i inspirująca przygoda. Rodziców zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrekcją, podczas których będą mogli poznać ofertę szkoły i otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania. We wtorki zapraszamy także uczniów, którzy chcą dołączyć do obecnych klas.
  • DNI OTWARTE W SOBOTY - spotkania w wybraną sobotę miesiąca, podczas których kandydaci na uczniów biorą udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną Szkoły Gaudeamus a rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz prezentację o szkole. Aktualne daty dni otwartych pdoane są na stronach placówek dot. rekrutacji: Bemowo Józefosław.
 2. Rodzice zgłaszają kandydaturę dziecka w Szkole Podstawowej Gaudeamus poprzez złożenie w sekretariacie Karty zgłoszenia wraz z wymaganymi prawnie dokumentami. Rodzice kandydatów uczniów klas 1 mają obowiązek przedstawić informację o gotowości szkolnej przygotowaną przez placówkę, w której dziecko realizuje roczne przygotowanie do obowiązku szkolnego oraz uczestniczyć wraz z dzieckiem w wybranym dniu otwartym organizowanym przez szkołę (uczestnicwto z dniu otwartym z dzieckiem nie obowiązuje w okresie kwarantanny). 
 3. Spotkania z rodzicami odbywają się w dni powszednie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.
 4. Kandydaci do klasy 1 nie są objęci egzaminami*. Uczestniczą jedynie w minimum jednym dniu otwartym, aby w praktyce zapoznać się z organizacją i sposobem funkcjonowania szkoły (uczestnicwto z dniu otwartym z dzieckiem nie obowiązuje w okresie kwarantanny).
 5. Dyrektor może poprosić psychologa szkolnego i wybranego nauczyciela o przeprowadzenie rozmowy z kandydatem (w czasie kwarantanny w trubie on-line).
 6. Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. O kolejności przyjęć decyduje lista zgłoszeń prowadzona przez dyrektora szkoły.
 7. Pierwszeństwo przyjęcia do klasy 1 przysługuje:
  • rodzeństwu uczniów Szkoły Podstawowej Gaudeamus  
  • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli i Żłobków Pomarańczowa Ciuchcia
 8. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor placówki.           
 9. Kandydaci dopisujący się w trakcie roku szkolnego do klas już istniejących uczestniczą w tygodniu próbnym.
 10. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje po podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego.   
 11. Rekrutację szkoła prowadzi w trakcie całego roku szkolnego.

______________

*Każdy z uczniów jest inny, dysponuje odrębnymi szansami rozwojowymi, talentami i możliwościami. W naszej opinii ocena gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole nie może opierać się na krótkotrwałej obserwacji kierowanej, lecz powinna być wynikiem zbioru spostrzeżeń i doświadczeń z wielu środowisk.

 

Więcej o rekrutacji i terminach dni otwartych w szkole na Bemowie

Więcej o rekrutacji i terminach dni otwartych w szkole w Józefosławiu


Formularz rekrutacyjny

Osoby zainteresowane naszą szkołą prosimy o skorzystanie z poniższego formularza. Dyrektor/sekretariat szkoły skontaktuje się z Państwem w ciągu 2 dni roboczych.