Polityka prywatności / Polityka cookies / Poleć stronę

Zasady rekrutacji

 

Zasady rekrutacji
na rok szkolny 2019/2020

 1. Zapisy na nowy rok szkolny 2019/2020 prowadzimy:
  • do klas 1-8 w Szkole Gaudeamus Bemowo (w tym kl. dwujęzyczne)
  • do klas 0-7 w Szkole Gaudeamus Józefosław (w tym kl. dwujęzyczne i zerówka dwujęzyczna)
 2. Szkoła organizuje spotkania dla kandydatów i ich rodziców od listopada do maja, w dwóch formach do wyboru. Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły i rezerwację miejsca.
  • DRZWI OTWARTE WE WTORKI – „Zwykły dzień w niezwykłej szkole” - spotkania zorganizowane w każdy wtorek, podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych. Tego dnia kandydaci wraz z rodzicami mogą zobaczyć szkołę podczas jej codziennej pracy. Przyszli uczniowie będą mogli przez chwilę wziąć udział w lekcjach, dołączając do uczniów obecnych klas, aby przekonać się, że nauka w naszej szkole to ciekawa i inspirująca przygoda. Rodziców zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrekcją, podczas których będą mogli poznać ofertę szkoły i otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania. We wtorki zapraszamy także uczniów, którzy chcą dołączyć do obecnych klas.
  • DNI OTWARTE W SOBOTY - spotkania w wybraną sobotę miesiąca, podczas których kandydaci na uczniów biorą udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną Szkoły Gaudeamus a rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz prezentację o szkole. Aktualne daty dni otwartych pdoane są na stronach placówek dot. rekrutacji: Bemowo Józefosław.
 3. Rodzice zgłaszają kandydaturę dziecka w Szkole Podstawowej Gaudeamus poprzez złożenie w sekretariacie Karty zgłoszenia wraz z wymaganymi prawnie dokumentami. Rodzice kandydatów uczniów klas 1 mają obowiązek przedstawić informację o gotowości szkolnej przygotowaną przez placówkę, w której dziecko realizuje roczne przygotowanie do obowiązku szkolnego oraz uczestniczyć wraz z dzieckiem w wybranym dniu otwartym organizowanym przez szkołę.
 4. Spotkania z rodzicami odbywają się w dni powszednie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.
 5. Kandydaci do klasy 1 nie są objęci egzaminami*. Uczestniczą jedynie w minimum jednym dniu otwartym, aby w praktyce zapoznać się z organizacją i sposobem funkcjonowania szkoły. 
 6. Dyrektor może poprosić psychologa szkolnego i wybranego nauczyciela o przeprowadzenie rozmowy z kandydatem.
 7. Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. O kolejności przyjęć decyduje lista zgłoszeń prowadzona przez dyrektora szkoły.
 8. Pierwszeństwo przyjęcia do klasy 1 przysługuje:
  • rodzeństwu uczniów Szkoły Podstawowej Gaudeamus  
  • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli i Żłobków Pomarańczowa Ciuchcia
 9. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor placówki.           
 10. Kandydaci dopisujący się w trakcie roku szkolnego do klas już istniejących uczestniczą w tygodniu próbnym.
 11. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje po podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego.   
 12. Rekrutację szkoła prowadzi w trakcie całego roku szkolnego.

______________

*Każdy z uczniów jest inny, dysponuje odrębnymi szansami rozwojowymi, talentami i możliwościami. W naszej opinii ocena gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole nie może opierać się na krótkotrwałej obserwacji kierowanej, lecz powinna być wynikiem zbioru spostrzeżeń i doświadczeń z wielu środowisk.

 

Więcej o rekrutacji i terminach dni otwartych w szkole na Bemowie

Więcej o rekrutacji i terminach dni otwartych w szkole w Józefosławiu

 


Formularz kontaktowy

Osoby zainteresowane naszą szkołą prosimy o skorzystanie z poniższego formularza. Dyrektor/sekretariat szkoły skontaktuje się z Państwem w ciągu 2 dni roboczych.