TO MY!

Gaudeamus to 27 lat doświadczenia w edukacji. Prowadzimy 11 Dwujęzycznych Bliskościowych Przedszkoli i Żłobków Pomarańczowa Ciuchcia, Dwujęzyczne Przedszkole i Żłobek Go Montessori oraz 2 Dwujęzyczne Szkoły Podstawowe Gaudeamus (stacjonarne): GAUDEAMUS BEMOWO (ul. Lazurowa 67) oraz GAUDEAMUS JÓZEFOSŁAW (ul. Ogrodowa 20 B).

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom zglobalizowanego, szybko zmieniającego się świata i odpowiedzieć na potrzeby jak najszerszej grupy rodziców i dzieci, od roku szkolnego 2024/25 uruchamiamy GAUDEAMUS Edukacja Domowa. Odtąd Twoje dziecko będzie mogło uczyć się w naszej szkole bez wychodzenia z domu! W swoim tempie, z poczuciem sensu, we wspierającej  atmosferze, a to wszystko z dowolnego miejsca na świecie!

W roku szkolnym 2024/2025 do szkoły GAUDEAMUS Edukacja Domowa zapraszamy uczniów z klas I-III.

Chcesz się zapisać?
Zadzwoń : +48 600 200 309
Wyślij zgłoszenie

TO NASZE IDEE

O, gdybym kiedy dożył tej pociechy,
Żeby Gaudeamus zbłądziło pod strzechy….

To się właśnie dzieje! Marzenia się spełniają, a nasze motto pozostaje niezmienne. Zarówno w edukacji stacjonarnej, jak i domowej, przyświeca nam hasło: RADOŚĆ – NAUKA – PASJA.

MASZ TO JAK W DOMU! Uważamy, że w poznawaniu świata, odkrywaniu tajemnic, pokonywaniu pierwszych trudności powinna zawsze towarzyszyć RADOŚĆ.

WSZEDZIE DOBRZE, ALE W GAUDEAMUS NAJLEPIEJ! Wiemy, że NAUKA może być wspaniałą przygodą umożliwiającą dziecku zrozumienie świata, zdobycie samodzielności, zbudowanie więzi społecznych.

WSTĄP W WYSOKIE PROGI! Cieszymy się, że w działaniach naszych podopiecznych widoczna jest PASJA – dzięki temu zmierzają oni z entuzjazmem do wyznaczonego celu i odkrywają swoje mocne strony.

EDUKACJA DOMOWA
CO TO TAKIEGO?

Jest to innowacyjna forma nauki umożliwiająca realizację obowiązku szkolnego poza murami szkoły! Zgodnie z obowiązującym prawem (ustawa o systemie oświaty z 1991 roku) na ten sposób nauczania ma prawo przejść każda i każdy.
To ścieżka edukacyjna dla rodzin, dla których ważne są: niezależność, działanie w nienarzuconym tempie, czas na budowanie relacji, rozwijanie pasji i odkrywanie świata na własnych zasadach.

Uczennice i uczniowie w edukacji domowej nie chodzą do szkoły, nie mają obowiązkowych lekcji, zadań domowych czy sprawdzianów. Uczą się w wybrany przez siebie sposób, z dowolnego miejsca na świecie, a ich jedynym obowiązkiem szkolnym jest zdanie rocznych egzaminów (pisemnego i ustnego). Tak jak odbywa się to w każdej szkole, na koniec roku szkolnego GAUDEAMUS Edukacja Domowa wydaje świadectwo promocji do następnej klasy.

EDUKACJA DOMOWA - DLA KOGO?

Wierzymy, że edukacja domowa odpowiada na potrzeby wielu uczennic i uczniów:

• wymagających więcej uwagi, indywidualnego podejścia;
  • chcących zdobywać wiedzę w sposób dostosowany do swoich potrzeb, we własnym tempie;
  • mających zainteresowania dalece wykraczające poza program szkolny;
  • wierzących w wolność i rozwój osobisty oraz ceniących czas na pasje i marzenia;
  • pragnących zarządzać czasem na własnych zasadach;
  • często zmieniających w trakcie roku szkolnego miejsce pobytu.

ZADOMOWIONA SZKOŁA:

• Dba o wszystkie formalności – od zapisu, poprzez pilotaż przez cały rok szkolny, aż po wydanie świadectwa na koniec roku szkolnego.
  • Udostępnia narzędzia do nauki i bazę materiałów edukacyjnych.
  • Wspiera uczennice i uczniów, z ciekawością śledzi ich postępy na platformie.
  • Organizuje konsultacje metodyczne online dla rodziców.
  • Zaprasza na spotkania integracyjne i koła zainteresowań, umożliwia uczestnictwo w projektach edukacyjnych.
  • Organizuje egzaminy stacjonarne w przyjaznej atmosferze.
  • Gwarantuje serdeczne relacje.

ZADOMOWIENI RODZICE:

• Kierują procesem nauki i rozwoju dziecka.
  • Systematycznie kontaktują się z nauczycielem.
  • Wspierają dzieci w ich indywidualnej ścieżce edukacyjnej.
  • Śledzą postępy dzieci, regularnie  logują się na platformę.
  • Umożliwiają dziecko udział w egzaminach stacjonarnych.
  • Dbają o dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci.
  • Pozostają z nami w serdecznych relacjach.

TO NASZA KADRA!

Mentorzy, pasjonaci, poszukiwacze… Oto nasza fantastyczna, starannie dobrana kadra, która nieustannie się rozwija, kształci i poszukuje innowacji.

Dominika Śliwińska

Dyrektor szkoły Gaudeamus Edukacja Domowa