Rozmowy o ekologii w ramach Erasmus+

Rozmowy o sprawach ważnych w ramach wymiany uczniowskiej z uczniami z Barcelony. 💙

🍀 Postaw proekologicznych powinniśmy uczyć w szkołach od najmłodszych lat, a troska o naszą planetę powinna stanowić jeden z kluczowych aspektów edukacji ekologicznej.

Właśnie dlatego podczas dzisiejszych warsztatów z naszymi przyjaciółmi z Katalonii 🇪🇸 rozmawialiśmy o recyklingu i wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na ważne pytania:

🔹 Czym właściwie jest recykling?
🔹 Czy plastik, aluminium, papier, szkło można przetwarzać nieskończoną ilość razy?
🔹 Czy śmieci i odpady to to samo?
🔹 Dlaczego tak ważny jest recykling i segregacja odpadów?
🔹 Jak właściwie segregować odpady?

Należy pamiętać, że edukacja ekologiczna to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. 🙌🏻

Chcemy, by młodzi ludzie rozumieli, jakie korzyści dla środowiska niesie ze sobą właściwe gospodarowanie odpadami.

W myśl hasła: „Nie wyrzucam – segreguje!” 🌳

’Program Erasmus+ sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Programu Erasmus+. Unia Europejska, ani Program Erasmus+ nie ponoszą za nie odpowiedzialności.’

Більше новин:

Wracamy do domu / Chorwacja

Szczęśliwi, wracamy do domu, czyli Erasmus+ z Gaudeamus!  Nasi uczniowie klas VIII pod opieką Pani Joli i Pani Asi uśmiechnięci i pełni nowych doświadczeń kończą

Poznajemy chorwacki system edukacji

Jesteśmy w Chorwacji, gdzie uczestniczymy w wymianie uczniowskiej w ramach programu Erasmus+. W ciągu ostatnich trzech dni nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w chorwacki system

Walentynki z Gaudeamus 💙

Bo miłości nigdy za wiele! Pamiętajcie, że powinniśmy ją okazywać każdego dnia, a nie tylko w Walentynki. #GaudeTeam

Учні Юзефославської школи

Учні Бемівської школи

Учні Бемівської школи