Laboratoria Przyszłości

W szkołach Gaudeamus dbamy o to, żeby nasi uczniowie rozwijali kompetencje przyszłości, dlatego stawiamy na nowoczesne technologie i realizujemy program “Laboratoria przyszłości”! Jako świadomi i odpowiedzialni edukatorzy obserwujemy i odpowiadamy na potrzeby szybko zmieniającego się świata. W naszych szkołach dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni mogli w przyszłości z łatwością realizować wyznaczone cele i spełniać się realizując swoje pasje.

Chcemy mądrze i świadomie wprowadzić uczniów w cyfrowy świat nowych technologii. Dbając w ten sposób o ich prawidłowy rozwój, jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z zasobów wirtualnego świata i zaszczepiamy w nich najzwyklejszą ciekawość poznawczą, a to przecież najważniejsze w edukacji najmłodszych!

Program „Laboratoria przyszłości”

Nasze szkoły na Bemowie i w Józefosławiu realizują program edukacyjny – Laboratoria Przyszłości. To edukacyjna inicjatywa, której głównym założeniem i misją jest tworzenie nowoczesnych szkół, w których zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Cel

Kreatywne myślenie, rozwijanie kompetencji przyszłości i nauka obsługi narzędzi technologicznych to jedne z podstawowych umiejętności przyczyniające się do rozwoju cywilizacyjnego, gospodarczego i społecznego. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Głównym celem programu Laboratoria Przyszłości jest wsparcie szkół podstawowych w rozwijaniu wśród uczniów i uczennic kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria przyszłości w naszych szkołach

Laboratoria Przyszłości to według nas kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów i uczennice szkół podstawowych.

W ramach projektu nasze szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt, który ma za zadanie uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwolić uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Od stycznia 2023 roku uczniowie naszych szkół na Bemowie i w Józefosławiu mają okazję zapoznać się z możliwościami nowoczesnych sprzętów technologicznych. Zakupione pomoce wykorzystujemy na co dzień w ramach zajęć edukacyjnych dla uczniów w klasach I-III i IV-VIII.

Nasi uczniowie i uczennice mają możliwość uczestnictwa w zaplanowanych przez naszych nauczycieli i profesjonalnie przeprowadzonych zajęciach przedmiotowych, które uatrakcyjnione są o wykorzystanie podczas nich nowoczesnych technologii. Pozwala to na rozwijanie ich kreatywności, pobudza wyobraźnię i przede wszystkim rozwija umiejętności obsługi narzędzi technologicznych.

W ramach programu nasze szkoły zakupiły:

Niepubliczna Szkoła Gaudeamus Bemowo:

1. Aparat fotograficzny Sony XX
  2. Zestaw do pracowni audio-wideo
  1. Długopisy 3D Creality
  2. Drukarka 3D VAT 0% do Pracowni Druku3D SkriLab + Laptop Acer TravelMate P2
  3. LEGO® Education SPIKE™ Prime – zestaw podstawowy
  4. LEGO® Education SPIKE™ Prime – zestaw rozszerzający z płytką
  5. Mikroskop Delta Optical Genetic Trino
  6. Photon: Laboratorium Przyszłości – zestaw PRO
  7. Photon Moduł Ekologia
  1. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  2. Wizualizer Epson ELP-DC07
  3. Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami UNO Starter Kit
  1. Zestaw elektroniczny 500
  2. Zestaw elektroniczny Boffin II 3D

Niepubliczna Szkoła Gaudeamus Józefosław:

1. Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami UNO Starter Kit
  2. Photon: Laboratorium Przyszłości – zestaw STANDARD
  3. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  4. Skaner 3D Creality
  5. Drukarka 3D Pakiet – Pracownia Druku 3D SkriLab
  6. Laptop DELL Vostro Ryzen 5 16GB 512SSD

*Program “Laboratoria przyszłości” realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach inicjatywy organy prowadzące szkół, które zgłosiły się do uczestnictwa w programie otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu polscy uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności!

Більше новин:

Jesteśmy w Hiszpanii 🇪🇸

Nasze nauczycielki wróciły z Hiszpanii, gdzie uczestniczyły w Job Shadowing w ramach Erasmus+.   Pani Martyna i Pani Ola, nauczycielki z naszej szkoły na Bemowie

Poznajemy hiszpański system edukacji 🇪🇸

Jesteśmy na Majorce!  Nasi uczniowie biorą udział w wyjątkowej przygodzie jaką jest uczestnictwo w wymianie uczniowskiej na Majorce. Celem naszego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych w

Учні Юзефославської школи

Учні Бемівської школи

Учні Бемівської школи

У національному рейтингу вони набрали в середньому:

Польща 67% балів (середній бал у Польщі: 60%, середній бал у Варшаві: 64%)

Математика 73% балів (середній бал у Польщі: 57%, середній бал у Варшаві: 62%)

Англійська 90% балів (середній бал у Польщі: 67%, середній бал у Варшаві: 72%)